Facebook уже значно краще бореться з втручанням у вибори, проте не може гарантувати безпеку процесу під час виборів до Європарламенту.

Про це заявив засновник соцмережі Марк Цукерберг, пише Reuters.

«Це постійна гонка озброєнь, в якій ми постійно нарощуємо оборону, і ці витончені уряди також розвивають свою тактику. Я не думаю, що хтось може гарантувати у світі безпеку і повністю вирішити цю проблему, оскільки є цілі держави, які намагаються втрутитися у вибори», — сказав він.

Зазначимо, що вибори до Європарламенту заплановані на 26 квітня.

Нагадаємо, Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату.

22 березня 2019-го Мюллер завершив розслідування про втручання РФ у вибори і передав підсумкову доповідь генпрокурору США Вільяму Барру.

На сьогодні відомо:

  • Спецпрокурор США не знайшов змови Трампа з Росією після 2 років розслідування.
  • Мюллер встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей, які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом з них пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
  • Екс-главу президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а екс-адвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
  • У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які імовірно брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
  • Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
  • Володимир Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».
  • Дональд Трамп заперечує змову з росіянами і неодноразово називав розслідування «полюванням на відьом»..
Поділитись: