Компанія Facebook призупинила роботу «десятків тисяч» додатків у межах розслідування витоку даних. Соцмережа розпочала його після скандалу про передачу даних понад 87 мільйонів користувачів для компанії Cambridge Analytica.

Про це йдеться у заяві компанії.

У соцмережі наголосили, що це тимчасові заходи, і що припинення роботи додатків не обов’язково є однакою того, що вони отримували доступ до персональних даних.

Роботу декількох додатків заблокували повністю, а проти їх розробників подали судові позови. Серед них — два українських розробники Гліб Случевський та Андрій Горбачов, які займалися крадіжкою особистих даних користувачів за допомогою реклами та онлайн-тестів, стверджують у Facebook. Також були заблоковані додатки південнокорейської компанії з аналізу даних Rankwave, гонконзької LionMobi та сінгапурської JediMob. У Facebook виявили, що вони заражають телефони користувачів шкідливим програмним забезпеченням.

Нагадаємо, у 2018 році навколо Facebook також виник скандал через витік даних. Тоді стало відомо, що компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка працювала над президентською кампанією президента США Дональда Трампа, незаконно отримала доступ до 87 мільйонів користувачів Facebook.

Засновник соцмережі Марк Цукерберг втратив понад $5 млрд через виток даних мільйонів користувачів Facebook.

Журналісти встановили, що Cambridge Analytica займалася збором даних про Донбас на замовлення влади.

Цукерберг визнав помилки на фоні скандалу про використання особистих даних. Facebook закрив доступ до будь-яких послуг для компанії Cambridge Analytica.

Поділитись: