Facebook видалив акаунт позафракційного народного депутата України Андрія Деркача, який перебуває під санкціями США через втручання у їхні вибори.

Так, сторінка політка недоступна. Про це пише також BuzzFeed News.

«Ми видалили цей обліковий запис і цю сторінку за порушення нашої політики щодо використання платформи людьми, які беруть участь в операціях з впливу на вибори», — прокоментував BuzzFeed News представник Facebook.

Про яке втручання США йдеться?

Ще у травні Деркач оприлюднив записи розмов нібито п'ятого президента Петра Порошенка. Вони, за його словами, свідчать про «зовнішнє управління» Україною за президентства Порошенка, зокрема через те, що той погоджує з Байденом призначення та звільнення високопосадовців. Також там є про нібито корупцію через компанію Burisma.

Детальніше про першу й найбільшу частину «плівок» можна прочитати тут. Пізніше Деркач оприлюднив запис розмови нібито Порошенка з Володимиром Путіним. Сам Порошенко називає всі ці записи фейком і атакою п'ятої колони Кремля.

Через ці плівки Офіс генпрокурора порушив проти Порошенка справу про держзраду, а Держбюро розслідувань — справу щодо можливого незаконного запису розмов Порошенка й Байдена.

Хто такий Андрій Деркач?

53-річний Деркач із 1998 року є народним депутатом України. Його батько, Леонід Деркач, був генералом КДБ. Сам Деркач-молодший у 1990-93 роках вчився в Академії Федеральної служби безпеки РФ, де захистив кандидатську дисертацію.

У грудні 2019 року Деркач зустрівся з особистим адвокатом Дональда Трампа Рудольфом Джуліані та обговорив створення міжпарламентської групи «Друзі України СТОП корупція».

Про групу відтоді чути не було, але внаслідок розслідування справи щодо імпічменту президента США Дональда Трампа стало відомо, що Джуліані був одним із кураторів так званого неформального каналу американської зовнішньої політики щодо України.

Цей канал намагався тиснути на новообрану українську владу, аби та оголосила (і, можливо, почала) проведення розслідувань проти Burisma та Байденів старшого й молодшого.

10 вересня Сполучені Штати запровадили персональні санкції Деркача за втручання у їхній виборчий процес. Раніше Національний центр контррозвідки і безпеки США вказував на те, що Андрія Деркача може використовувати російська сторона для втручання у президентські вибори у США. Вони мають відбутися 3 листопада 2020 року.

Поділитись: