УКРАЇНА

Федеральна служба виконання покарань Росії заявила, що Сенцова відвідав священик

4 серпня, 2018 18:38
УКРАЇНА/Федеральна служба виконання покарань Росії заявила, що Сенцова відвідав священик
Зберегти
Вигляд
У Федеральній службі виконання покарань Росії заявили, що Ієрей храму Святого Георгія Побідоносця у Лабитнангі Богдан Василюк відвідав виправну колонію, де тримають українського політв'язня Олега Сенцова.

У Федеральній службі виконання покарань Росії заявили, що Ієрей храму Святого Георгія Побідоносця у Лабитнангі Богдан Василюк відвідав виправну колонію, де тримають українського політв'язня Олега Сенцова.

Про це повідомляє прес-служба управління ФСВП по округу.

В ФСВП заявляють, що священик був у палаті, де перебуває Сенцов. Він нібито поцікавився здоров'ям українця, на що Олег, за їхніми словами, відповів, що «почувається нормально і перебуває під наглядом медичних працівників». За даними ФСВП, скарг на умови утримання він теж не висловив.

«Ієрей Богдан Василюк запропонував йому поговорити без присутності сторонніх або сповідатися. Сенцов подякував, але відмовився, пояснивши, що допомоги священнослужителя не потребує», — йдеться у повідомленні.

Раніше у Федеральній службі виконання покарань Росії пояснили, чому наприкінці липня не пустили священика до Олега Сенцова.

31 липня повідомлялося, що в колонію до українського режисера, політв’язня Олега Сенцова не пустили священика

Начальник Управління федеральної служби виконання покарань в Ямало-Ненецькому автономному окрузі Олександр Новіков відмовив отцю Григорію (Міхнову-Вайтенко), єпископу Апостольської православної церкви, у зустрічі з Олегом Сенцовим. Новіков аргументував свою відмову тим, що не побачив доцільності зустрічі священнослужителя з Сенцовим.

Також Росія відмовила правозахисникам Amnesty International в доступі до Сенцова.

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняУ Кремлі обіцяють розглянути звернення матері Сенцова про помилування.

Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. 

Сенцов не критикує матір через прохання Путіна про помилування .

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

 Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Станом на 13 липня, Олег голодує 61 день. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини