Фігурант ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Емір-Усеїн Куку оголосив про припинення голодування.

Фігурант ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Емір-Усеїн Куку оголосив про припинення голодування.

Про це повідомив журналіст Антон Наумлюк. 

«У відповідь на прохання дружини Мер’єм Емір-Усеїн припинив голодування. За інформацією голови Громадської спостережної комісії по Ростовській області Леоніда Петрашиса, 18 липня Куку написав заяву про припинення голодування і почав процес відновлення: приймає поживні суміші і проходить медичні процедури», —написав Наумлюк у Facebook.

Інших підтверджень цієї інформації наразі немає.

12 липня кримський політв’язень Емір-Усеїн Куку заявив, що голодуватиме, доки з російських тюрем та виправних колоній не звільнять 70 політв’язнів.

Емір-Усеїн Куку оголосив голодування у свій 42-й день народження — 26 червня. Уповноважена Верховної Ради з прав людини повідомила, що у кримського політв’язня Куку значно погіршилось здоров’я.

10 липня адвокат розповів, що йому відмовили в зустрічі з Куку, бо того вивезли з СІЗО у невідомому напрямку. У Росії заявили, що Куку возили на медобстеження.

11 липня адвокат політв'язня повідомив, що за час голодування Куку схуд на 9 кілограмів. За його словами, Куку перебуває в СІЗО-4 у Ростові-на-Дону в одиночній камері під постійним відеоспостереженням.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: