Почесний патріарх Філарет дав інтерв'ю журналістці пропагандистського телеканалу «Росія24» Ганні Афанасьєвій.

Сюжет під назвою «Нічого святого» оприлюднене на Youtube.

Зокрема Філарет розкритикував Томос та діяльність Православної церкви України.

Крім того, почесний патріарх розповів про свої претензії до томоса і висловив незгоду з назвою нової церкви.

Він також поскаржився на главу ПЦУ. Він заявив, що і Епіфаній, і п'ятий президент України Петро Порошенко його «обдурили».

«Якби було поставлено питання про те, що я відстороняюся від управління церквою, я б на такі умови не пішов», — стверджує Філарет.

Патріарху також не подобається назва ПЦУ — на його думку, вона «не є незалежною». За його словами, назва мала бути «Українська православна церква».

«Ця церква має право служити тільки на території України. За територію України Європа, Америка, Канада, ця ж Росія, Австралія — це належить Константинопольському патріарху», — заявляє він. 

Патріарх також назвав причину, чому не він очолив ПЦУ.

«Вони знають мене 50 років. Коли я ще представляв Російську православну церкву в Шамбезі. Знають мою позицію і мою твердість. Тому не хотіли мати зі мною справи, знаючи, що задумують такий томос», — наголошує Філарет.

Нагадаємо, 20 червня на соборі Філарета вирішили відновитиліквідовану УПЦ Київського патріархату. Також Філарет вирішив, що УПЦ КП претендує на майно та кошти ліквідованої церкви. Речник Православної церкви України заявив, що рішення Філарета не матимуть впливу на Православну церкву України». Православна церква України відсторонила двох священників, які підтримали Філарета.

Раніше Філарет заявив, що томос про єдину незалежну українську церкву він не приймає, бо не знав його змісту.

Поділитись: