Очільник Фонду держмайна Віталій Трубаров повідомив, що понад 60% об’єктів так званої малої приватизації не можуть виставити на продаж через відсутність документу, який мало розробити Міністерство економіки.

Очільник Фонду держмайна Віталій Трубаров повідомив, що понад 60% об’єктів так званої малої приватизації не можуть виставити на продаж через відсутність документу, який мало розробити Міністерство економіки.

Про це Трубаров написав у Facebook.

«Відсутність порядку визначення додаткових умов продажу — це надважливе питання, адже понад 60 відсотків підприємств буде виставлятися на продаж саме з умовами. А на сьогодні цей нормативний документ відсутній», — заявив Трубаров.

За словами очільника Фонду держмайна, через відсутність документу, який Мінекономіки мало розробити та подати на розгляду Кабміну до 10 травня, там не можуть виставити на продаж більше половини малих державних підприємств.

«Друге невирішене питання — це продаж через електронну торгову систему пакетів акцій, що належать державі у статутних капіталах господарських товариств», — додає Трубаров.

Він зазначає, що система «Prozorro.Продажі» досі не надала документів, які б підтвердили її право продавати пакети акцій, що належать державі. Також, на думку Трубарова, у «Prozorro.Продажі» не передбачено можливості внесення інформації, яку необхідно подавати щодо пакетів акцій. Загалом, ця проблема стосується приватизації 63 об’єктів, вартість яких оцінюється на рівні 1,12 мільярдів гривень.

Трубаров зазначив, звернувся до Кабміну та Мінекономіки з метою якнайшвидшого вирішення проблем, що ставлять під загрозу малу приватизацію в Україні.

Напередодні у Мінекономіки акредитували перші 10 торговельних майданчиків, через які планують приватизовувати малі державні підприємства.

Нагадаємо, що перелік підприємств малої приватизації у Фонді держмайна затвердили наприкінці березня 2018 року. Так, до переліку малої приватизації у 2018 році внесено 600 об'єктів. В уряді планують приватизувати малі підприємства у червні.

ProZorro.Продажі планують використовувати для малої приватизації.

Нагадаємо, що 10 травня Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів «великої приватизації». Зокрема, до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Раніше повідомлялось, що у Фонді держмайна виключили низку великих підприємств з переліку на приватизацію у 2018 році.

Поділитись: