Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр (в центрі) під час офіційної зустрічі з президентом України Петром Порошенко в Києві у вересні 2016 року
Фото:

president.gov.ua

Федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр відкинув критику низки українських політиків щодо «формули Штайнмаєра» з врегулювання ситуації на Донбасі.

Про це Штайнмаєр заявив під час візиту в Тбілісі, передає BBC.

Він заперечив, що цей документ написали у Кремлі й розповів, як саме він виник. Так, на зустрічі «нормандської четвірки» у Парижі в жовтні 2015 року переговори не просувалися, бо кроки, які мали зробити сторони конфлікту на Донбасі, були «занадто великими».

«Саме тому формула не містить нічого більше, ніж спробу зробити з великих кроків, які учасники конфлікту не хотіли робити, низку менших кроків, які, попри їх сутність та наслідки, досі треба узгодити», — розповів Штайнмаєр, який брав участь у тих переговорах як міністр закордонних справ ФРН.

Він додав, що його дивують заяви про російський вплив, бо на тій зустрічі був представник президента Петра Порошенка. 

Нагадаємо, 6 жовтня на Майдані влаштували віче «Ні капітуляції» проти так званої «формули Штайнмаєра» щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Учасники акції оголосили про створення «Руху опору капітуляції» та висунули вимоги до влади.

1 жовтня 2019-го президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна погоджується на «формулу Штайнмаєра».

«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.

Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться. 

Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще в 2014 році і кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв. 

Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. 

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі: 

  • виведення незаконних збройних формувань, 
  • гарантії вільного волевиявлення, 
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Водночас Зеленський анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile