Міністерство фінансів Франції надало Україні 560 тисяч євро на фінансування проекту з будівництва першої в Україні енергоакумулюючої станції.

Відповідну угоду Мінфін Франції підписав з Міністерством економічного розвитку та торгівлі України.

Зазначається, що проект реалізуватиме державна компанія Укренерго та французька компанія RTE. Подібний енергоакумулятор буде першим свого роду в Україні.

Виділене фінансування направлять на розробку техніко-економічного обґрунтування. Надалі визначатимуть вартість будівництва самого акумулятора.

«Цей проект має величезне значення для майбутнього розвитку української енергетики та інтеграції вітчизняної енергосистеми з енергосистемою континентальної Європи», — повідомляють у прес-службі Укренерго.

Зазначимо, що будівництво акумулюючих станцій в Україні необхідне враховуючи зростання частки альтернативних джерел енергії у загальному виробництва електроенергії. Зокрема, обсяги виробництва електроенергії сонячними та вітроелектростанціями є непостійними. Відтак, для забезпечення безперервного постачання електроенергії споживачам необхідно її надлишки в одні періоди доби накопичувати для того, аби в інші періоди доби компенсувати ними дефіцит виробництва електрики.

Про плани будівництва акумуляторів потужністю 2,5 гігавата в Укренерго повідомляли ще у квітні 2018 року. Тоді вартість такого проекту оцінили у 55 мільярдів гривень.

Нагадаємо, що наприкінці 2018 року Рада ухвалили зміни до Податкового кодексу, якими звільнила від податку на додану вартість імпорт трансформаторів та обладнання, яке використовується для будівництва сонячних та вітроелектростанцій. Відповідні норми діятимуть до 2022 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дорога, проблемна і потрібна: майбутнє «зеленої енергетики» в Україні

Також повідомлялось, що протягом 2018 року в Україні встановили втричі більше «зелених» електростанцій, ніж у 2017 році.

Нагадаємо, що у Європейському банку реконструкції та розвитку повідомили, що припинили фінансування будівництва сонячних електростанцій в Україні через непрозору систему державної підтримки. Водночас 14 грудня там повідомили, що профінансують будівництво трьох сонячних електростанцій на Миколаївщині на 18 мільйонів євро.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile