Франція почала розслідувати можливе втручання Росії в протести «жовтих жилетів» після повідомлень про активізацію в соціальних мережах профілів, пов'язаних з Москвою.

Про це заявив глава міністерства Франції Жан-Ів Ле Дріан, передає Bloomberg.

Проте він вказав, що не буде коментувати ситуацію, допоки слідство не зробило висновків — «Зараз ведеться розслідування. Я не коментуватиму, поки слідство не зробило висновків».

За даними Альянсу із забезпечення демократії, близько 600 прокремлівських профілів «сфокусувалися на Франції» і почали використовувати хештег #giletsjaunes на підтримку руху «жовтих жилетів».

8 грудня у Парижі під час протестів «жовтих жилетів» двоє учасників акції розгорнули прапор бойовиків «ДНР». Фото оприлюднив один із співзасновників проросійського аналітичного центру Katehon Александр Латса. Згодом Служба безпеки України відреагувала на поширену в мережі фотографію двох чоловіків з прапором самопроголошеної республіки «ДНР» та оприлюднила інформацію щодо них.

Станом на 9 грудня поліція по всій країні завтримала вже 1723 учасника учасника протестів «жовтих жителів».

У Франції люди продовжили протестувати попри те, що влада виконала їхні вимоги та призупинила підвищення вартості пального. Мітингувальники вимагають підвищити заробітні плати, зменшити податки та відправити у відставку президента Еммануеля Макрона.

Напередодні влада Франції оголосила мобілізацію поліції та інших правоохоронних структур через побоювання збройного перевороту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гнів «жовтих жилетів»: 7 речей, які пояснюють протести у Франції

У Франції в середині листопада люди вийшли на масові протести проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих».

Від початку протестів «жовтих жилетів» загинули щонайменше троє людей, сотні постраждали, серед них є поліцейські.

Протестувальники влаштували в Парижі декілька пожеж, зокрема підпалювали та перевертали автомобілі, а також били вітрини магазинів. Деякі з них були озброєні металевими кийками та сокирами.

Через критично неспокійну ситуацію у столиці влада вирішила на день закрити для відвідувачів Ейфелеву вежу, а також обговорювала введення режиму надзвичайного стану.

4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників.

Через критично неспокійну ситуацію у столиці влада вирішила на день закрити для відвідувачів Ейфелеву вежу, а також обговорювала введення режиму надзвичайного стану.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Франція у вогні: три тижні протестів «жовтих жилетів» проти підвищення цін на пальне (ФОТО)

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile