УКРАЇНА

Freedom House в Україні: Справа проти глави ЦПК Шабуніна політично вмотивована

30 січня, 2018 13:23
УКРАЇНА/Freedom House в Україні: Справа проти глави ЦПК Шабуніна політично вмотивована
Зберегти
Вигляд
Правозахисник та директор представництва Freedom House в Україні Метью Шааф заявив, що обвинувачення проти глави Центру протидії корупції Віталія Шабуніна є політично вмотивованим.

Правозахисник та директор представництва Freedom House в Україні Метью Шааф заявив, що обвинувачення проти глави Центру протидії корупції Віталія Шабуніна є політично вмотивованим.

Про це Шааф написав у Twitter.

«Великий день для громадянського суспільства в Україні: судове слухання з приводу політично вмотивованих обвинувачень проти антикорупційного активіста Шабуніна та візит Веніційської комісії для оцінки законопроектів щодо неурядових організацій, які серйозно загрожують громадянському простору», — зазначив він.

30 січня о 14.30 очікується перше судове засідання щодо кримінального провадження проти голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. Йому інкримінують ч. 2 ст. 345-1 Кримінального кодексу України, а саме завданні тілесних ушкоджень середньої тяжкості журналісту, що передбачає до 5 років позбавлення волі.

Нагадаємо, 8 червня у Шабуніна стався конфлікт з Філімоненком.

Це сталося біля військомату, куди Шабунін прийшов за повісткою. Філімоненко підійшов до Шабуніна, щоби взяти коментар, після чого Шабунін ударив його. За словами Філімоненка, він нібито спитав Шабуніна про те, чому той «не воює в АТО». 

Віталій Шабунін пояснив, що вдарив Філімоненка за те, що той у провокативній формі образив членкиню правління організації Олександру Устинову.

Слідчі готували підозру в «побитті журналіста», однак після звернення журналістів та громадськості перекваліфікували статтю.

16 серпня 2017-го голові Центру протидії корупції Шабуніну повідомили про підозру в нанесенні тілесних ушкоджень середньої тяжкості. Тоді суд відпустив голову ЦПК Шабуніна під особисте зобов'язання. 

Але 15 січня, стало відомо, що поліція відновила справу Шабуніна і йому можуть інкримінувати до 5 років позбавлення волі. А 22 січня главі Центру протидії корупції Шабуніну вручили обвинувальний акт.

Філімоненко є помічником депутата «Радикальної Партії» Сергія Мельничука, але називає себе журналістом. 

Пов`язані новини