Російська газова компанія Газпром не буде сплачувати 2,7 мільярда доларів боргів Нафтогазу за рішенням Стокгольмського арбітражу, поки таку вказівку не дадуть в Адміністрації президента РФ. Про це в ефірі Громадського повідомив російський газоенергетичний експерт Михайло Крутихін.

За його словами, у бюджеті Газпрому уже закладені кошти, які згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу, має заплатити компанія.

«Газпром, прекрасно розуміючи, що вже зобов’язався у своїх угодах виплати все, що присудить Стокгольмський арбітраж…Газпром уже ці гроші виділив, визначив у своєму бюджеті, щоб спокійно заплатити і продовжувати працювати далі. Але Газпром — це особлива організація у Росії, вона не може прийняти якогось особливого рішення без рішення у Кремлі…», — сказав Крутихін.

«Поки Газпром не отримає такої вказівки з Кремля, він гроші платити не буде», — наголосив він.

Раніше у Нафтогазі заявили, що Газпром хоче укласти «мирову» угоду з Нафтогазом та відмовився платити $2,7 млрд.

Нагадаємо, що 21 січня на тристоронніх переговорах між Україною, Росією та ЄС щодо транзиту газу, російська сторона повідомила, що готова продовжити чинні контракти про транзит після 2019 року.

Напередодні переговорів у Нафтогазі повідомили, що готові знизити суму позивних вимог проти Газпрому до Стокгольмського арбітражу з майже 12 мільярдів доларів до 2 мільярдів доларів у тому разі, якщо російська сторона погодиться укласти новий договір про транзит газу після 2019 року.

Наразі Україна та Росія намагаються укласти новий контракт про транзит газу до Європи. Чинний контракт закінчується 31 грудня 2019 року.

Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит.

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів відповідно до його фактичних потреб в імпорті газу.

У лютому минулого року Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярда доларів. Через пеню сума боргу Газпрому перевищила 2,7 мільярда доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Транзит через Україну буде, або Європа відмовиться від російського газу. Переговори відклали до травня

Поділитись: