Генеральний директор Uber Дара Хосровшахі назвав вбивство саудівського журналіста Джамаля Хашогджі у консульстві в Стамбулі «помилкою» та порівняв ситуацію зі смертельною аварією самокерованої машини компанії. Згодом гендиректор вибачився за свої слова.

Про це він сказав в інтерв'ю виданню Axios.

«Я думаю, влада Саудівської Аравії визнала, що зробила помилку. Це серйозна помилка, ми теж робили помилки. Ми зупинили програму (випробування безпілотних авто — ред.) і відновилися після тієї помилки (автівка Uber на самоуправлінні збила на смерть жінку — ред.). Це не означає, що помилки не можна вибачити. Я думаю, все це сприймають занадто серйозно», — сказав Хосровшахі.

Після інтерв'ю очільник Uber написав у Twitter, що він зробив неправильно, коли назвав вбивство журналіста «помилкою».

«Не можна пробачити чи забути те, що трапилося з Джамалем Хашогджі, я неправильно зробив, назвавши це «помилкою». Я не вірю в те, що сказав. Наші інвестори знають про мої погляди з цієї справи. Мені шкода, що я не був чіткий з Axios», — зазначив Хосровшахі.

Зазначимо, що Саудівська Аравія є п'ятим за величиною акціонером Uber, а глава суверенного фонду багатства Саудівської Аравії входить до ради директорів компанії.

Нагадаємо, 2 жовтня 2018 року саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. 19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі випадково вбили в консульстві у Стамбулі. 26 жовтня Саудівська Аравія визнала, що вбивство журналіста було умисним. Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.

Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Нагадаємо, 18 березня 2018 року самокерована автівка Uber збила 49-річну мешканку міста Темпі штату Аризона, коли вона переходила дорогу з велосипедом у місці без пішохідного переходу. Національна рада з дорожньої безпеки США проводила розслідування інциденту та має оприлюднити остаточні результати розслідування 19 листопада 2019 року.

Поділитись: