Світ

Генеральна прокурорка штату Нью-Йорк заявила, що буде оскаржувати рішення Трампа

NDTV
Світ/Генеральна прокурорка штату Нью-Йорк заявила, що буде оскаржувати рішення Трампа
Зберегти
Вигляд
Генеральна прокурорка штату Нью-Йорк Летіша Джеймс сказала, що оскаржуватиме в суді рішення Трампа про впровадження надзвичайного стану для будівництва стіни.

Вона зазначила, що оголошення надзвичайного стану без легітимної причини може призвести до конституційної кризи.

«Ми не підтримуватимемо це зловживання владою і боротимемося з цим усіма правовими інструментами, які є в нашому розпорядженні», – наголосила прокурор Джеймс.

Спікер Палати представників Ненсі Пелосі та лідер демократичної меншості в Сенаті Чак Шумер сказали, що це є «беззаконним актом та зловживання владою президента і відчайдушною спробую».

«Конгрес буде захищати наші конституційні повноваження в Конгресі та в судах і використовуючи кожен доступний спосіб».

Президент США Дональд Трамп заявив, що сьогодні, 15 лютого, підпише постанову про запровадження надзвичайного стану, щоб забезпечити фінансування на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як, чому і навіщо — головне про надзвичайний стан у США

Через розбіжності між демократами та республіканцями щодо фінансування будівництва, 22 грудня 2018 року у США розпочався найдовший в історії шатдаун. Він тривав 35 днів. Згодом Трамп погодився тимчасово відновити роботу уряду з вимогою знайти компроміс щодо його прохання. Однак законодавці виділили лише 1,4 мільярда доларів на вже існуючі бар’єри на кордоні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Шатдаун через стіну Трампа вже обійшовся США в $11 мільярдів, чому президент не відступає?

Пов`язані новини