Фігуранти розслідування «Наших грошей з Денисом Бігусом» про розкрадання в оборонці — Андрій Рогоза, Віталій Жуков та Ігор Гладковський — співучасники, «з погляду людської логіки», утім слідству треба довести автентичність їхнього листування, а також отримати інші докази. Про це Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив у інтерв'ю медіа «Цензор.нет».

«У межах цієї справи ми бачимо листування Рогози й Жукова. Листування Рогози з Гладковським не існує. Принаймні, ми не встановили. Але листування Рогози й Жукова показує нам обізнаність і Жукова, і Гладковського з тим, що робить Рогоза.

З погляду людської логіки все зрозуміло: вони співучасники. З юридичного боку ми маємо: а) довести автентичність цієї переписки та б) отримати хоч якісь інші докази, бо просто переписка не є підставою для суду», — сказав Луценко.

Він додав, що отриманням доказів займається військова прокуратура, до якої вже передали на експертизу телефони фігурантів.

Генпрокурор також вказав, що в разі підтвердження автентичності листування між фігурантами він не виключає ймовірність інших підозр, окрім Рогози.

Нагадаємо, програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Також 4 березня вийшло ще одне розслідування, в якому йдеться про корупційну схему під час ремонту військово-транспортних літаків Ан-26 на заводі концерну Укроборонпром. Державний Укрспецекспорт закупив через посередників запчастини з РФ за ціною, в 7 разів вищою за реальну, а учасники схеми заробили на цьому 300 тисяч доларів. До розкрадань, як з’ясували журналісти, прямо причетний звільнений заступник секретаря РНБО Олег Гладковський та керівник Укроборонпрому Павло Букін.

4 березня правоохоронці затримали 5 осіб за підозрою в розтраті коштів державного госпрозрахункового зовнішньоторговельного підприємства Спецтехноекспорт, яке є дочірнім підприємством Укрспецекспорту і входить до концерну Укроборонпром.

7 березня Солом’янський райсуд Києва узяв під варту з правом внесення застави. Бельбаса, Барбула, Панасенка та ще двох екс-працівників Спецтехноекспорту підозрюють у причетності до розтрати 55,5 мільйона гривень коштів держпідприємства. Наступного дня директор державного Спецтехноекспорту Владислав Бельбас та двоє екс-працівників підприємства Павло Барбул і Денис Панасенко, підозрювані у розтраті коштів, вийшли з Лук'янівського СІЗО під заставу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile