Депутат Верховної Ради Мустафа Наєм заявив, що фракція Блоку Петра Порошенка відмовилася його висувати до тимчасової слідчої комісії з розслідування нападу на заступницю міськоголови Херсона Катерину Гандзюк на прохання депутатки Ірини Луценко. Вона ж назвала це брехнею.

Мустафа Наєм 5 листопада на своїй сторінці у Facebook написав, що Ірина Луценко особисто вимагала не включати Мустафу в комісію, а генеральний прокурор Юлій Луценко висунув ультиматум проти його включення.

«Такого рішення вимагала особисто Ірина Луценко — дружина генерального прокурора Юрія Луценко. Першої процесуальної особи, у обов'язки якого входить дотримання законності розслідування всіх кримінальних справ у країні. Зокрема, щодо журналістів та активістів. І мені достеменно відомо, що саме Юрій Луценко поставив ультиматум проти включення мене до ТСК», — вказав Найєм.

Депутатка Ірина Луценко 6 листопада у кулуарах Ради заявила журналістам, що це «брехня» і такого не було.

«Це його слова, це його брехня», — сказала Луценко.

5 листопада на погоджувальній раді парламенту активісти та правозахисники вимагали створення тимчасової слідчої комісії для розслідування вбивства радниці міськголови Херсона Катерини Гандзюк та нападів на інших активістів.

4 листопада радниця міськголови Херсона Катерина Гандзюк померла у лікарні.

У Києві понад 500 людей вшанували пам'ять Катерини Гандзюк

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Її вбили»: в українських містах вшанували пам’ять херсонської активістки Гандзюк

ЧИТАЙТЕ ВСІ НОВИНИ ПРО ГАНДЗЮК:  Хто замовив Катю Гандзюк?

Катерина Гандзюк про нападників на неї: Не сумніваюсь, що усі затримані — причетні

Наприкінці вересня Катерина Гандзюк записала відеозвернення.

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.

Поділитись: