Упродовж 15 і 16 липня на Закарпаття прибули дві делегації з Угорщини, зокрема міністр закордонних справ Петер Сіярто.

Про це заявив заступник керівника Офісу президента України Вадим Пристайко під час брифінгу.

Раніше в МЗС України наголосили, що офіційним особам Угорщини рекомендовано до завершення виборів утриматися від поїздок на Закарпаття та інших заходів, які можуть бути розцінені як агітація. Очільнику угорського МЗС пропонували приїхати на зустріч до Києва для проведення консультацій.

«Ми готові були потім з ним (Сіярто — ред.) відвідати Закарпаття, зустрітися з усіма, з ким було необхідно, з ким хотілося б зустрітися. На жаль, нас угорська сторона не почула і вирішила робити так, як вона робить вже певний час. Я вважаю, що ця практика є неприпустимою», — сказав Пристайко.

Він зазначив, що МЗС України та ОПУ вживатимуть заходів для того, аби подібні ситуації не повторювались.

Міністерство закордонних справ України застерегло Угорщину від втручання у парламентські вибори.

Нагадаємо, у травні лідер угорської партії «Йоббік» відвідав Закарпаття і запропонував дати автономію регіону від Києва.

Згідно з опитуванням, 51% жителів Закарпатської області вважають нинішню політику Угорщини дружньою допомогою національній меншині угорців.

У грудні 2018 року влада Угорщини вирішила розпочати інвестувати кошти у підвищення рівня володіння українською мовою для етнічних угорців, які мешкають на Закарпатті.

Раніше повідомлялось, що Будапешт виділив 140 мільйонів грн для угорських освітян на Закарпатті.

Поділитись: