Глава Нацполіції заявив про системний опір при розслідуванні вбивства Шеремета

На певних етапах розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета чинився системний опір.

Про це під час брифінгу, який транслювало hromadske, заявив голова Національної поліції України Ігор Клименко.

«У нас є розуміння, хто це робив. Не виключаю, що в майбутньому деякі з цих осіб будуть фігурантами розслідувань», — наголосив Клименко.

Він також відзначив, що у розслідуванні справи допомогли матеріали ЗМІ.

«Довелося по крупицях збирати всю інформацію. Хотів би виділити важливу роль ЗМІ і журналістів, які надали зняті відеорепортажі в межах журналістських розслідувань», — додав він.

Раніше у національній поліції назвали п'ятьох підозрюваних у справі щодо вбивства Шеремета.

Увечері 12 грудня Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета і анонсував брифінг. Кількома хвилинами раніше музикант Riffmaster Андрій Антоненко повідомив, що до нього прийшли з обшуками і підозрюють у вбивстві журналіста Шеремета.

Восени 2019-го року в Івано-Франківську та Києві арештували подружжя ексвійськових — Владислава та Інну Грищенків з позивними «Буча» та «Пума». Їх підозрювали у замаху на вбивство чоловіка у Косові. Деякі українські ЗМІ написали, що подружжя Грищенків ймовірно фігурує у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. Детальніше про це дивіться у матеріалі hromadske.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми.

Убивство Шеремета, розслідування якого високопосадовці публічно називали «справою честі», досі залишається нерозкритим. У Генпрокуратурі повідомили, що відпрацьовують 4 версії щодо вбивства Павла Шеремета.

З моменту вбивства слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР.

Попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, протягом трьох років у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

У МВС заявляли, що розслідування справи ускладнює російське громадянство Шеремета.

10 травня 2017-го журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. У ньому йдеться про те, що співробітник СБУ Ігор Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.

Співзасновник міжнародного проєкту розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP Дрю Салліван вважає, що українська влада свідомо не розслідує вбивство журналіста.

Колеги та рідні Шеремета вимагали відставки Авакова через нерозкриття вбивства журналіста.