Фракції «Голос» та «Європейська Солідарність» готові підтримати банківський законопроект, який унеможливить повернення ПриватБанку олігарху Ігорю Коломойському. Саме тому його ще називають «антиколомойським». Без його ухвалення на Україну може чекати дефолт.

Про це журналістам розповів лідер «ЄС» Петро Порошенко.

«Ми, безумовно, вирішили підтримувати банківський закон, закон, який гарантує захист інтересів платників податків… Ці провокаційні розмови про необхідність або можливість дефолту тягнуть для України руйнівні наслідки», — сказав він.

Водночас Порошенко зазначив, що «ЄС» проти законопроекту щодо ринку землі у нинішньому вигляді, бо виступає проти продажу землі державної та комунальної власності.

Про готовність «Голосу» підтримати банківський законопроект заявив депутат фракції Ярослав Железняк, передає «LB.ua».

«Вважаємо, що в ситуації, в якій зараз Україна, ми повинні показати, що можемо захистити наші інтереси і не допустити дефолту», — сказав він.

Водночас, за словами Железняка, деякі фракції не підтримують «антиколомойський» законопроект, зокрема «Батьківщина» та група «За майбутнє». Щодо відкриття ринку землі «Голос» ще не визначився.

Раніше депутат владної фракції Єгор Чернєв заявив, що у «Слуги Народу» може не вистачити голосів за банківський законопроект, бо багато депутатів пов'язані з групою «Приват», яку фінансує Коломойський.

29 березня президент Володимир Зеленський закликав народних депутатів підтримати законопроекти щодо банків та ринку землі, бо вони є умовою Міжнародного валютного фонду щодо подальшої співпраці.

Головною умовою МВФ для отримання Україною траншу є ухвалення законопроєкту про ринок землі та банківський законопроект, який ще називають «антиколомойським», бо його основне завдання — не допустити повернення ПриватБанку колишнім акціонерам — олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову.

25 березня частина депутатів «Слуги Народу» закликала якнайшвидше ухвалити «антиколомойський» закон, аби отримати допомогу від МВФ та уникнути дефолту. У той же день на сайті Ради зареєстрували одразу три альтернативних законопроєкти.

Їхніми авторами відповідно є соратник Ігоря Коломойського депутат Ігор Палиця, депутат «Слуги Народу» Олександр Дубінський, якого також пов’язують з Коломойським, та депутатка «Слуги Народу» Ольга Василевська-Смаглюк, яка працювала на каналі «1+1», що належить Коломойському.

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.

Водночас колишні акціонери ПриватБанку намагаються через суд повернути собі банк.

Поділитись: