Частина депутатів з провладної партії «Слуга Народу» може не підтримати законопроєкт про зміни до банківського законодавства щодо неповернення націоналізованих банків колишнім власникам. Від ухвалення цього закону залежить доля співпраці України та Міжнародного валютного фонду.

Про це повідомив народний депутат «Слуги народу» Єгор Чернєв, який підписувався на підтримку голосування за так званий «антиколомойський закон».

«Останні дні я постійно спілкуюсь з колегами по парламенту. Є ймовірність, що для прийняття закону про неповернення банків, який є однією з умов для отримання рятівного кредиту від МВФ, може не вистачити голосів», — повідомив він.

За його даними, підтримають цей законопроєкт лише декілька груп та фракцій: «Голос», група «Довіра», «Європейська солідарність» та частина «Слуги Народу».

«На жаль, інша частина депутатів різних фракцій та груп так чи інакше знаходяться на фінансуванні групи «Приват» (група компаній, пов'язаних з Ігорем Коломойським — ред.) або пов’язані з нею спільними інтересами», — заявив Чернєв.

За його словами, у разі неухвалення закону, Україна залишиться без підтримки МВФ та вимушена буде оголосити про дефолт. Це призведе до конфлікту з усіма західними партнерами, фінансового бойкоту України, краху національної валюти та гіперінфляції.

Нагадаємо, 25 березня частина депутатів «Слуги Народу» закликала якнайшвидше ухвалити «антиколомойський» закон, аби отримати допомогу від МВФ та уникнути дефолту. У той же день на сайті Ради зареєстрували одразу три альтернативних законопроєкти.

Їхніми авторами відповідно є соратник Ігоря Коломойського депутат Ігор Палиця, Олександр Дубінський, якого також пов’язують з Коломойським, та депутатка «Слуги Народу» Ольга Василевська-Смаглюк, яка працювала на каналі «1+1», що належить Коломойському.

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.

Водночас колишні акціонери ПриватБанку намагаються через суд повернути собі банк.

Поділитись: