Голова Миколаївської обласної держадміністрації Олексій Савченко написав заяву про відставку.

Про це він заявив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«Я вважають, що так повинен зробити кожен глава Обласної державної адміністрації — це по-перше. По-друге, ми стоячи повинні подякувати чинному президенту Петру Порошенку... незважаючи на всі ті речі, які відбувалися навколо нас. Я маю піти разом з ним», — сказав Савченко, додавши, що жодних політичних амбіцій у нього немає.

Зазначимо, що закон «Про місцеві адміністрації» визначає — після обрання нового президента голови ОДА працюють на своїх посадах до призначення нових очільників адміністрацій.

Нагадаємо, 20 березня в Миколаєві близько сотні людей вимагали відставки глави Миколаївської ОДА Олексія Савченка. Після цього Савченко подав президенту заяву про складання повноважень на період розслідування справи про самогубство глави Миколаївського міжнародного аеропорту Владислава Волошина.

Колеги Владислава Волошина заявили про тиск на нього з боку облдержадміністрації, з вимогою підписати акти виконаних робіт від компанії «Житлопромбуд-8», котра здійснювала ремонтні роботи в аеропорті без відповідного договору. Олексій Савченко заявив, що актів не існувало. У розслідуванні Громадського йдеться, що документи таки існували, вони були складені на підставі неіснуючого договору, що унеможливлювало проведення експертизи і як наслідок виплати грошей підряднику. Саме ці акти, за словами колег, відмовлявся підписувати Владислав.

Савченко стверджує, що був на лікарняному, коли сталася трагедія. Після того дав свідчення правоохоронцям. Водночас голова облдержадміністрації переконує: на Волошина не тиснув, у реконструкцію аеропорту не втручався.

Крім того, в інтерв'ю Громадському Савченко вперше визнав, що знайомий з Юрієм Крисіним — обвинуваченим у справі про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія в лютому 2014-го. У ній очільник Миколаївської ОДА також свідчив правоохоронцям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Самогубство Волошина, хабарі та знайомство з Юрієм Крисіним — інтерв'ю очільника Миколаївської ОДА Олексія Савченка.

Владислав Волошин — Герой України, військовий льотчик, а від 2017-го року — керівник Миколаївського міжнародного аеропорту, 18 березня вчинив самогубство у власній квартирі в Миколаєві. 

Поліція розпочала кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу (умисне вбивство). 

Правоохоронці розглядають п'ять версій загибелі Владислава Волошина.

У Росії Волошина звинуватили у збитті малайзійського «Боїнга» рейсу МН17. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Небо над Миколаєвом: що відомо про загибель льотчика Волошина.

Поділитись: