Голова та члени правління Національного банку України не збираються подавати заяв про свою відставку та будуть продовжувати працювати на своїх посадах.

Про це повідомив голова Нацбанку Яків Смолій, коментуючи зареєстрований у парламенті законопроект, яким закликають звільнити голову НБУ, передає «Liga.Net».

«Ніхто поки що не повідомляв про те, що готовий чи хоче покинути свою посаду», — повідомив Смолій та додав, що сам також збирається й надалі працювати на своїй посаді.

Зазначимо, що голову Національного банку України призначили у березні 2018 року. Термін дії його повноважень, відповідно до законодавства, складає 7 років, тобто має завершитися у 2025 році.

Зазначимо, що про звільнення керівництва Нацбанку говорили у команді президента Володимира Зеленського під час виборчої кампанії. Зокрема там заявили про необхідність проведення аудиту Нацбанку перед проведенням подальшої кадрової політики. Однак згодом радник Зеленського, Олександр Данилюк, повідомив, що не бачить необхідності у незалежному аудиті Нацбанку.

17 квітня у Нацбанку повідомили, що міжнародна аудиторська компанія «Делойт» завершила перевірку фінансової звітності НБУ та підтвердила правильність її складання. У самому НБУ заявили, що бачать ризики для своєї незалежності після президентських виборів.

Національний банк — є незалежним інститутом, що здійснює державний нагляд у банківській сфері, а також відповідає за монетарну політику (інфляцію та стабільність гривні).

Поділитись: