Світ

Голова ОБСЄ висловив жаль через недопуск міжнародних спостерігачів від РФ на вибори в Україні

МЗС Словаччини
Світ/Голова ОБСЄ висловив жаль через недопуск міжнародних спостерігачів від РФ на вибори в Україні
Зберегти
Вигляд
Голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак висловив жаль через ухвалений в Україні закон, який забороняє участь міжнародних спостерігачів від РФ на виборах в Україні.

Лайчак провів телефонну розмову з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним.

«Незалежність, неупередженість та професіоналізм моніторингу виборів Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ мають вирішальне значення. Я переконаний, що запит БДІПЛ про акредитацію всіх його спостерігачів ОБСЄ відповідає інтересам України та її народу», — заявив Лайчак після розмови.

Він закликав представників української влади «шукати всі можливі рішення», які дозволили б акредитувати всіх спостерігачів Бюро ОБСЄ на виборах.

7 лютого Верховна Рада ухвалила законопроект про заборону участі громадянам Росії спостерігачами на виборах в Україні. Директорка Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Інгібйорг Гісладоттір висловила через це невдоволення. Водночас спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер заявив, що «занепокоєння України цілком реальні».

8 лютого РФ передумала направляти спостерігачів на вибори в Україну, бо «небезпечно».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖУкраїна не хоче пускати російських спостерігачів на вибори через їхнє громадянство. Законних підстав на це немає

Нагадаємо, 18 січня стало відомо, що Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) запросила наглядачів від Росії на президентські вибори в Україні навесні 2019. Згодом Росія заявила, що планує відправити своїх спостерігачів на вибори президента України навесні 2019 року. Водночас голова українського МЗС Павло Клімкін заявив, що Міністерство закордонних справ України не прийматиме заявки від російських спостерігачів на вибори президента-2019.

Документи для реєстрації кандидатом у президенти за весь час роботи Центральної виборчої комісії принесли 90 людей. 8 лютого ЦВК завершила реєструвати кандидатів у президенти: остаточна кількість — 44.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори президента України 2019: Хто у нас кандидати?

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019.

Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня.

Пов`язані новини