Голова Служби безпеки України Іван Баканов розповів, що в межах реформи штат відомства скоротять.

Про це Баканов заявив на форумі YES (Ялтинська європейська стратегія) у Києві, передає УНІАН.

Він нагадав, що вже говорив про півтора місяця, які потрібні для підготовки закону щодо реформи СБУ.

«Зараз ми працюємо над цим разом з іноземними партнерами. Ми повинні поділити функції між усіма правоохоронними органами. Цей закон, першочергово, має усунути деструктивну конкуренцію між органами», — сказав голова СБУ.

На запитання про скорочення штату він відповів: «Скорочення штату буде обов'язково. Про це говорити досить боляче, тому що штат — це, в першу чергу, люди, і скорочувати завжди неприємно, але це потрібно робити».

Водночас Баканов вважає, що відомство повинно мати «гнучку» структуру, наприклад, якщо з’явиться якась загроза, президент міг би створити новий департамент, а коли вона зникне — ліквідувати його.

Нагадаємо, СБУ розробляє пропозиції про ліквідацію своїх функцій розслідувати економічні злочини.

Раніше позбавлення функцій СБУ розслідувати економічні злочини підтримав секретар РНБО Олександр Данилюк та прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Зазначимо, що саме відділ боротьби з економічними злочинами СБУ розпочав розслідування проти одного з найбільших іноземних інвесторів України — компанії «АрселорМіттал Кривий Ріг». Проти цієї компанії вперше в історії відкрили кримінальну справу за статтею «екоцид», а 3 вересня, попри домовленості з Офісом президента та «АрселорМіттал», працівники СБУ знову прийшли на підприємство з обшуками.

Поділитись: