Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Данилюк повідомив, що підтримує позбавлення Служби безпеки України функцій розслідувати економічні злочини та боротися з корупцією.

Про це Данилюк повідомив в інтерв’ю «24 каналу».

«У нас на порядку денному стоїть реформа сфери безпеки. Без реформування СБУ решта реформ абсолютно не матимуть сенсу. Тому що Служба безпеки історично вбудована у багато процесів», — заявив Данилюк.

За його словами, СБУ має орієнтуватися виключно на контррозвідку, а такі сфери, як економіка та боротьба з корупцією, не притаманні СБУ. Їх мають прибрати за допомогою ухвалення додаткового законодавства щодо реформи СБУ.

«Все це активно підтримується нашими міжнародними партнерами, а також президентом. Багато чого доведеться змінювати, аби це були реальні реформи. Зокрема потрібно буде внести зміни до законодавства», — додав Данилюк.

Нагадаємо, що напередодні відбувся гучний скандал щодо втручання СБУ у роботу найбільшого металургійного підприємства України — «АрселорМіттал Кривий Ріг». Зокрема, СБУ порушила проти компанії кримінальну справу за статтею «екоцид» та наклала арешт на майно, чим заморозила інвестиції на 150 мільйонів доларів. Під час брифінгу СБУ пояснили, що підозрюють керівництво «АрселормМіттал» у «недбалому ставленні до інвестицій».

Поділитись: