Працівники Служби безпеки України прибули на підприємство «АрселорМіттал Кривий Ріг» в межах кримінального провадження за статтею «екоцид». Раніше в Офісі президента повідомляли, що досягнули домовленості з компанією щодо екологічних питань.

Про це повідомляє прес-служба «АрселорМіттал».

Так, 3 серпня 11 представників СБУ у супроводі екологів почали оглядати об'єкти коксохімічного виробництва «АрселорМіттал». При цьому до участі в огляді не допустили представників самої компанії.

Також «АрселорМіттал» отримало повідомлення від Державної інспекції ядерного регулювання України про проведення позапланової перевірки. Нагадаємо, що раніше СБУ підозрювало, що на «АрселорМіттал» існує загроза радіаційного опромінення працівників заводу на підставі того, що підприємство використовувало сертифіковане обладнання, яка за допомогою радіації вимірює якість сталі.

«Як відомо, стаття 441 Кримінального кодексу України («Екоцид») входить до розділу Кримінального кодексу України «Злочину проти світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку». Питання, наскільки діяльність «АрселорМіттал Кривий Ріг» порівнянна з такими формулюваннями КК України, залишається відкритим», — додали у компанії.

Нагадаємо, нещодавно відбувся гучний скандал щодо втручання СБУ у роботу найбільшого металургійного підприємства України — «АрселорМіттал Кривий Ріг». Зокрема, СБУ порушила проти компанії кримінальну справу за статтею «Екоцид» та наклала арешт на майно, чим заморозила інвестиції на 150 мільйонів доларів. Під час брифінгу в СБУ пояснили, що підозрюють керівництво «АрселормМіттал» у «недбалому ставленні до інвестицій».

8 серпня в «АрселорМіттал» повідомили, що дійшли згоди з Офісом президента та погодилися збільшити інвестиції у покращення екологічної ситуації у Кривому Розі. Натомість СБУ має зняти арешт з майна компанії.

Поділитись: