У Службі безпеки України розробляють пропозиції Раді національної безпеки та оборони щодо ліквідації відділів та департаментів органу, що відповідали за розслідування економічних злочинів.

Про це повідомили у прес-службі СБУ у відповідь на запит «Інтерфакс-Україна».

«У нас немає права законодавчої ініціативи, тому ми розробляємо пропозиції, а потім передамо їх на розгляд РНБО», — повідомили в СБУ.

Там додали, що законопроєкт, яким в СБУ мають ліквідувати Департамент контррозвідувального захисту економіки та управління з боротьби з корупцією та організованою злочинністю (управління «К») до парламенту внесе президент.

Раніше позбавлення функцій СБУ розслідувати економічні злочини підтримав секретар РНБО Олександр Данилюк та прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Зазначимо, що саме відділ боротьби з економічними злочинами СБУ розпочав розслідування проти одного з найбільших іноземних інвесторів України — компанії «АрселорМіттал Кривий Ріг». Проти цієї компанії вперше в історії відкрили кримінальну справу за статтею «екоцид», а 3 вересня, попри домовленості з Офісом президента та АрселорМіттал, працівники СБУ знову прийшли на підприємство з обшуками.

Нагадаємо, нещодавно відбувся гучний скандал щодо втручання СБУ у роботу найбільшого металургійного підприємства України — «АрселорМіттал Кривий Ріг». Зокрема, СБУ порушила проти компанії кримінальну справу за статтею «Екоцид» та наклала арешт на майно, чим заморозила інвестиції на 150 мільйонів доларів. Під час брифінгу в СБУ пояснили, що підозрюють керівництво «АрселормМіттал» у «недбалому ставленні до інвестицій».

8 серпня в «АрселорМіттал» повідомили, що дійшли згоди з Офісом президента та погодилися збільшити інвестиції у покращення екологічної ситуації у Кривому Розі. Натомість СБУ має зняти арешт з майна компанії.

Поділитись: