Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що сподівається на те, що Служба безпеки України слідом за Національною поліцією, ліквідує управління боротьби з економічними злочинами.

Про це Гончарук повідомив під час зустрічі з експортною ІТ-індустрією у Києві 4 вересня, передає «Інтерфакс-Україна».

«УБЕЗ (Управління боротьби з економічними злочинами Нацполіції — ред.) уже пішло у минуле. Це ще не завершений процес, але це вже перші кроки, які вказують на те, що правоохоронні органи повинні змінити своє ставлення до бізнесу. Ми очікуємо, що СБУ зробить так само, як мінімум — на рівні тих практик, які існують зараз», — заявив Гончарук.

Прем'єр додав, що очікує зменшення тиску силовиків на бізнес вже у вересні 2019 року.

Зазначимо, що саме відділ боротьби з економічними злочинами СБУ розпочав розслідування проти одного з найбільших іноземних інвесторів України — компанії« АрселорМіттал Кривий Ріг». Проти цієї компанії вперше в історії відкрили кримінальну справу за статтею «екоцид», а 3 вересня, попри домовленості з Офісом президента та АрселорМіттал, працівники СБУ знову прийшли на підприємство з обшуками.

Нагадаємо, нещодавно відбувся гучний скандал щодо втручання СБУ у роботу найбільшого металургійного підприємства України — «АрселорМіттал Кривий Ріг». Зокрема, СБУ порушила проти компанії кримінальну справу за статтею «Екоцид» та наклала арешт на майно, чим заморозила інвестиції на 150 мільйонів доларів. Під час брифінгу в СБУ пояснили, що підозрюють керівництво «АрселормМіттал» у «недбалому ставленні до інвестицій».

8 серпня в «АрселорМіттал» повідомили, що дійшли згоди з Офісом президента та погодилися збільшити інвестиції у покращення екологічної ситуації у Кривому Розі. Натомість СБУ має зняти арешт з майна компанії.

Поділитись: