Голова Служби безпеки України Іван Баканов підтвердив, що обушки в офісі телеканалу «1+1» проходили у справі щодо прослуховування прем’єр-міністр Олексія Гончарука, й запевнив, що про утиски свободи слова не йдеться.

Слова Баканова наводить прес-центр СБУ.

«Іван Баканов закликав представників телеканалу «1+1» не спекулювати фактами та не маніпулювати суспільною думкою, висвітлюючи розслідування справи щодо незаконного прослуховування прем‘єр-міністра України Олексія Гончарука», — йдеться у повідомленні.

Голова СБУ вважає, що журналісти мають бути зацікавлені у встановленні істини у цій справі й сприяти розслідуванню.

«Про жоден тиск на журналістів телеканалу «1+1» або утиски свободи слова в Україні у цій ситуації не йдеться. І йтися не може у принципі. Ми говоримо про неупереджене та всебічне розслідування кримінальної справи щодо незаконного прослуховування голови уряду. І слідчі дії проходили не лише по вулиці Куренівській, 18, але й за іншими адресами осіб, що перевіряються», — сказав він.

Баканов також розповів, що у цій справі слідчі дії проводились й щодо міністрів, інших чиновників та представників УДО.

«Окремі урядовці за згодою пройшли перевірку на детекторі брехні і всі без винятку поставились до цієї ситуації з розумінням», — додав очільник СБУ.

Нагадаємо, 5 лютого працівники СБУ прийшли з обшуком до одного з офісів телеканалу «1+1» у справі про прослуховування прем'єра Олексія Гончарука. Обшуки було санкціоновано у журналіста каналу Євгена Куксіна, редактора Денис Данька та колишнього працівника каналу Олександра Низовцева.

В СБУ запевнили, що обшуки не пов’язані з діяльністю самого телеканалу «1+1».

Нагадаємо, власник «1+1» олігарх Ігор Коломойський раніше заперечив, що причетний до прослуховування Гончарука.

Увечері 15 січня в мережі опублікували нібито аудіозапис наради у прем’єр-міністра Олексія Гончарука. У нараді, крім Гончарука, нібито брали участь люди з голосами, схожими на заступницю голови Нацбанку Катерину Рожкову та міністерку фінансів Оксану Маркарову.

Згодом з'явилася друга частина запису, на якій крім нібито Гончарука, Рожкової та Маркарової є голоси, схожі на міністра економки Тимофія Милованова та заступника голови НБУ Дмитра Сологуба.

Глава парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія стверджує, що це була «склейка» фраз різних людей в різний час, яку хтось робив заради сенсації.

Після зливу прем'єр заявив, що команду президента та уряду «не зламати», однак уже 17 січня стало відомо, що він написав заяву про відставку. Того ж дня Володимир Зеленський зустрівся з головою уряду і надав йому «другий шанс».

Також Зеленський поставив правоохоронцям вимогу за два тижні встановити причетних до запису розмов Гончарука з міністрами та представниками НБУ.

Поділитись: