Обшуки в офісі телеканалу «1+1» за адресою Куренівська, 18, Київ, 5 лютого 2020 року
Фото:

Богдан Кутєпов/hromadske

Служба безпеки прийшла з обшуками до редакції програми «Секретні матеріали» телеканалу «1+1» у справі про прослуховування прем'єра Олексія Гончарука.

Трансляцію з місця події вів журналіст «1+1» Володимир Тимофійчук.

Обшуки відбувалися за адресою вулиця Куренівська, 18.

Так, дозвіл на обшук дав Шевченківський суд Києва, у межах розслідування кримінальної справи за частиною 3 статті 359 (Незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації) Кримінального кодексу.

Журналіст у стрімі сказав, що йдеться про справу щодо прослуховування Гончарука.

Слідчий Головного слідчого управління СБУ заявив, що пропонує журналісту Євгену Куксіну, який фігурує у справі, добровільно видати технічні засоби, які використовуються для негласного отримання інформації. Куксін сказав, що йому видавати немає чого.

Крім Куксіна, СБУ прийшла з обшуком до редактора Денис Данька та колишнього працівника каналу Олександра Низовцева.

До офісу телеканалу приїхав депутат від «Опозиційної платформи — за життя» Нестор Шуфрич, який є головою комітету Ради зі свободи слова. Він заявив, що скликає на 6 лютого позачергового засідання комітету, початок о 14:00.

Народний депутат від «Опозиційної платформи — за життя» Нестор Шуфрич в офісі телеканалу «1+1» за адресою Куренівська, 18, Київ, 5 лютого 2020 року
Фото:

Богдан Кутєпов/hromadske

У Службі безпеки України заявили, що обшуки в офісі телеканалу «1+1» не пов’язані з його діяльністю, а пов’язані з конкретними особами.

Зазначимо, що 31 січня «Дзеркало тижня» повідомило, що президент Володимир Зеленський вже на наступний день після публікації прослушки наради Гончарука отримав від СБУ інформацію про те, як могли прослуховувати прем’єра, хто і де монтував ці записи й публікував їх.

Так, за даними джерел видання в СБУ та МВС, в доповідях обох відомств йшлося, що «ролик монтували на комп’ютері журналіста з програми розслідувань на ТВ, яка виходить на одному з найбільш рейтингових каналів країни».

Нагадаємо, власник 1+1 олігарх Ігор Коломойський раніше заперечив, що причетний до прослуховування Гончарука.

Увечері 15 січня в мережі опублікували нібито аудіозапис наради у прем’єр-міністра Олексія Гончарука. У нараді, крім Гончарука, нібито брали участь люди з голосами, схожими на заступницю голови Нацбанку Катерину Рожкову та міністерку фінансів Оксану Маркарову.

Згодом з'явилася друга частина запису, на якій, крім нібито Гончарука, Рожкової та Маркарової, є голоси, схожі на міністра економіки Тимофія Милованова та заступника голови НБУ Дмитра Сологуба.

Глава парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія стверджує, що це була «склейка» фраз різних людей в різний час, яку хтось робив заради сенсації.

Після зливу прем'єр заявив, що команду президента та уряду «не зламати», однак уже 17 січня стало відомо, що він написав заяву про відставку. Того ж дня Володимир Зеленський зустрівся з головою уряду і надав йому «другий шанс».

Також Зеленський поставив правоохоронцям вимогу за два тижні встановити причетних до запису розмов Гончарука з міністрами та представниками НБУ.

Поділитись: