Олігарх Ігор Коломойський заявив, що не має відношення до публікації аудіозаписів, на яких нібито прем’єр-міністр Олексій Гончарук каже про примітивне розуміння економіки у президента Володимира Зеленського, а себе називає «профаном».

Так Коломойський відповів на запитання журналіста hromadske.

Увечері 15 січня в мережі опублікували нібито аудіозапис наради у прем’єр-міністра Олексія Гончарука. У нараді, крім Гончарука, нібито брали участь люди з голосами, схожими на заступницю голови Нацбанку Катерину Рожкову та міністерку фінансів Оксану Маркарову.

Вони обговорювали зміцнення курсу гривні, що зокрема стало причиною «діри» у бюджеті на 50 мільярдів гривень.

Прес-служба уряду виступила із заявою, в якій йдеться, що «не має інформації щодо справжності жодного аудіо чи відео запису, що розповсюджуються у мережі Інтернет».

Згодом з'явилася друга частина запису, на якій крім нібито Гончарука, Рожкової та Маркарової є голоси, схожі на міністра економки Тимофія Милованова, заступницю глави Офісу президента Юлію Ковалів та заступника голови НБУ Дмитра Сологуба.

Глава парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія стверджує, що це була «склейка» фраз різних людей в різний час, яку хтось робив заради сенсації.

Після зливу прем'єр заявив, що команду президента та уряду «не зламати», однак уже 17 січня стало відомо, що він написав заяву про відставку.

Через заяву Гончарука в Раді скасували годину запитань до уряду. Та врешті міністри прийшли до Ради, Гончарук вибачився за запізнення і повідомив, що передав президенту заяву про відставку відповідно до Конституції і написав заяву на ім'я спікера Ради, на що Дмитро Разумков, спікер парламенту, не в мікрофон сказав, що нічого не отримував.

Своєю чергою, 17 січня Зеленський поставив правоохоронцям вимогу за два тижні встановити причетних до запису розмов Гончарука з міністрами та представниками НБУ.

Поділитись: