Життя

Головреда «РИА Новости Украина» Вишинського судитимуть у Києві

Громадське
Життя/Головреда «РИА Новости Украина» Вишинського судитимуть у Києві
Зберегти
Вигляд
Справу головного редактора «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського передадуть до столичного суду для розгляду по суті. Попередньо, справу розглядатиме Подільський райсуд Києва.

Про це Громадському повідомив начальник управління прокуратури Автономної республіки Крим Євген Комаровський.

«Нині слідчим відділом Головного управління Служби безпеки України в Автономній республіці Крим за дорученням прокуратури АР Крим повідомлено керівнику «РИА Новости Украина» та його захисникам про закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні та надання доступу до матеріалів досудового розслідування. На сьогодні відбувається стадія ознайомлення з матеріалами кримінального провадження підозрюваним та його захисниками. Після завершення вказаної процесуальної дії обвинувальний акт відносно підозрюваного буде скеровано до одного з районних судів міста Києва для розгляду по суті», — повідомив Комаровський.

Він додав, що попередньо справу передадуть до Подільського районного суду, тобто за місцем вчинення кримінального правопорушення.

Коли це станеться, начальник управління не повідомив.

«Згідно з чинним законодавством, ми не можемо обмежувати сторону захисту в ознайомленні з матеріалами. Як тільки вони ознайомляться з матеріалами та доказами, відразу акт буде скерований до суду», — додав він.

Апеляційний суд Херсонської області залишив під вартою головного редактора «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського до 27 січня.

Нагадаємо, Кирила Вишинського затримали у Києві 15 травня після обшуків в офісі «РИА Новости Украина», а 17 травня Вишинського взяли під варту на два місяці без права внесення застави. Його підозрюють у державній зраді. За даними СБУ, Вишинський працював на країну-агресора у межах гібридної інформаційної війни проти України.

Згодом Вишинському повідомили нову підозру — в незаконному поводженні зі зброєю.

Москва вимагає звільнити Вишинського.

1 червня 2018 року головред «РИА Новости» заявив про відмову від українського громадянства. Путін зі свого боку назвав «безпрецедентною» ситуацію із затриманням Вишинського.

Зазначимо, що Вишинський є у списку 36 осіб, яких Україна готова передати Росії в обмін на 23 заручників Кремля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Російський паспорт і медаль «За повернення Криму»: що відомо про затриманого головреда «РИА Новости».

25 вересня 2018 року стало відомо, що СБУ продовжує розслідувати справу головного редактора «РИА Новости Украина», якого підозрюють у державній зраді, та готує нові підозри у справі.

Пов`язані новини