Голову ОАСК Вовка вже вдруге не змогли знайти і доправити до суду. Але спробують ще раз — ЦПК
Голову Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка 16 лютого вже вдруге не змогли примусово доставити до Вищого антикорсуду для обрання запобіжного заходу, бо не вдалося його знайти.
Про це повідомляє «Центр протидії корупції».
Там зазначили, що детективи Національного антикорупційного бюро знову виїхали за всіма відомими адресами можливого проживання чи перебування Вовка, але не знайшли його там. За місцем роботи в ОАСК він теж відсутній, бо перебуває у відпустці.
У ЦПК зазначають, що прокурор САП Олег Макар попросив суд про повторний, уже третій, примусовий привід судді. Присутній на засіданні захисник Вовка виступив проти, але слідчий суддя клопотання сторони обвинувачення таки задовольнив.
Так, наступне засідання ВАКС, на яке знову спробують привести Вовка, запланували на 18 лютого о 12:00.
Нагадаємо, раніше ВАКС задовольнив клопотання НАБУ та дозволив примусово доставити Вовка до суду, оскільки той уже 5 місяців ігнорує виклики. Сам голова ОАСК назвав це рішення незаконним.
Водночас співробітникам НАБУ вже неодноразово доводилося «ловити» Павла Вовка. У грудні 2020 року детективи вручали йому повістку до суду, однак суддя фактично тікав від них без верхнього одягу, а коли сів у машину — викинув документ. 2 лютого детективам довелося супроводжувати Павла Вовка кілька кілометрів, щоби вручити йому повістку вдруге.
Співробітники НАБУ оголосили судді про його відсторонення від посади голови ОАСК та про виклик до Вищого антикорупційного суду для обрання йому запобіжного заходу. Сам Вовк відмовлявся визнати себе підозрюваним у кримінальному провадженні, а згодом узагалі почав ігнорувати співробітників НАБУ.
Чому НАБУ не може доправити Вовка до суду?
Згідно з українським законодавством, обшук, повідомлення про підозру, арешт, затримання або відсторонення судді має погодити генеральний прокурор чи його заступник.
Окрема процедура виписана для затримання та взяття суддів під варту — ці дії має дозволити Вища рада правосуддя. Але кінцеве рішення щодо арешту судді та обшуку в нього ще має дозволити суд.
Для справ НАБУ такими погодженнями займався керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, який також обіймає посаду заступника генпрокурора.
Але зараз на посаді голови САП перебуває виконуючий обов’язків керівника САП, а він статусу заступника генпрокурора не має.
За даними hromadske з джерел у НАБУ і САП, Офіс генпрокурора не квапився погоджувати клопотання відсторонення суддів, а потім затвердив документи з підозрами, які вручили заочно.
На підставі цього Вища рада правосуддя й визнала, що Вовк і деякі інші судді ОАСК не набули статусу підозрюваних, оскільки документи передали не особисто.
Саме цим рішенням ВРП наразі «прикривається» Вовк, кажучи, що не є підозрюваним у справі НАБУ.
У чому звинувачують Павла Вовка?
НАБУ звинувачує керівництво Окружного адмінсуду Києва, зокрема його очільника Павла Вовка, у численних порушеннях закону: спробі узурпувати судову владу в країні й неправосудних рішеннях на користь політичних еліт і бізнесменів. Антикорупціонери опублікували записи розмов суддів ОАСК як докази правопорушень.
За версією слідства, Вовк очолив злочинну організацію, метою якої було захоплення державної влади. Цього хотіли досягти, установивши контроль над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створивши штучні перешкоди в їхній роботі.
- Поділитися: