Генеральна прокуратура України повідомила колишнім посадовцям про підозру у вчиненні низки тяжких та особливо тяжких злочинів щодо учасників Революції Гідності.

Так, про підозру повідомили колишньому начальнику Департаменту громадської безпеки Міністерства внутрішніх справ та екс-начальнику Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України. Обох оголосили в розшук.

«Розслідуються обставини перешкоджання вищими посадовими особами держави організації та проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, організації перевищення правоохоронцями своїх повноважень, умисних вбивств мітингувальників, заподіяння їм тілесних ушкоджень та вчинення інших злочинів у період листопада 2013 року – лютого 2014 року», — наголосили у Генпрокуратурі.

Крім того, завдяки встановленню нових обставин участі колишніх посадовців у протидії акціям протесту про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру оголосили Миколі Азарову, Павлу Лєбедєву, Юрію Ільїну, Станіславу Шуляку, Павлу Зінову, Валерію Мазану та Сергію Кусюку.

Нагадаємо, 19 лютого начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що Генеральна прокуратура повідомила про підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 людям.

Зазначимо, що відповідно останньої озвученої Горбатюком інформації, кількість повідомлених підозр за понад два місяці збільшилася на 10. Адже в листопаді 2018 Горбатюк заявляв, що у справах 73 убивств на Майдані про підозру повідомили 56 особам.

Також у листопаді 2018 Горбатюк заявив, що більша частина з 4700 злочинів проти учасників Революції Гідності сукупно у всіх містах України вже розкрита.

15 листопада у Генпрокуратурі повідомили, що правоохоронці затримали снайпера, підозрюваного у вбивстві одного учасника Майдану 20 лютого 2014 року. За словами адвоката, снайпер підозрюється саме у вбивстві майданівця Олександра Храпаченка.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись: