Генеральна прокуратура призупинила розслідування проти активіста Євромайдану Івана Бубенчика.

Про це Громадському повідомив керівник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

«Так, слідство призупинено у зв’язку з виконанням міжнародно-правового доручення, відповідно до п. 3 ч. 1 ст 280 Кримінального процесуального кодексу», — зазначив Горбатюк. 

Наразі рішення про передачу обвинувального вироку щодо Бубенчика й клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності не подавалися.

Нагадаємо, Бубенчика затримали 3 квітня 2018 року і привезли його до Києва. У травні 2018-го суд відправив Бубенчика на поруки депутатів «Блоку Петра Порошенка» Олега Петренка і позафракційного Андрія Денисенка.

Зараз йому інкримінують незаконне носіння зброї та замах на життя правоохоронців за статями 348 та 263 КК України. Раніше, одразу після затримання, прокуратура вручила Бубенчику підозру у вбивстві правоохоронців на Майдані. Та 4 квітня у справу Бубенчика втрутився генеральний прокурор Юрій Луценко, він вирішив змінити групу прокурорів і йому змінили підозру.

У департаменті спецрозслідувань ГПУ Громадському повідомили, що оскаржать рішення Луценка про зміну прокурорів у справі Бубенчика, оскільки це є втручанням у роботу слідчих.

Зазначимо, що Бубенчик сам розповів, що 20 лютого 2014 року перебував поблизу будівлі Консерваторії на Майдані, й стріляв у силовиків. У такий спосіб, за його словами, він сподівався змусити підрозділи «Беркуту» та Внутрішніх військ відступити з площі.

Авторка : Євгенія Луценко
Поділитись: