Шведська екоактивістка Грета Тунберг подала заявку на реєстрацію свого імені як товарного знака. Теж саме Тунберг зробила з назвою міжнародного громадського руху школярів, який вона ініціювала своїми акціями протесту на захист клімату.

«Я подала заявку на реєстрацію мого імені, а також Fridays For Future (назва руху школярів на захист клімату — ред.), Skolstrejk for klimatet (шведська назва руху — ред.) і так далі як торгових знаків. Ця дія потрібна для захисту руху і його діяльності», — написала Тунберг в Instagram.

Такий крок активістка пояснила тим, що її ім’я і назву руху часто використовують неправомірно, зокрема, в комерційних цілях, без її згоди.

«На жаль, є люди, які намагаються видати себе за мене або брехливо заявляють, що вони «представляють» мене, щоб спілкуватися з високопоставленими особами, політиками, ЗМІ, діячами мистецтва і так далі», — додала вона.

17-річна шведська екоактивістка Грета Тунберг виступає за зупинку глобального потепління та зміни клімату.

Коли їй було 15, дівчина перестала відвідувати школу п'ятницями, а замість цього почала виходити з одиничними пікетами до будівлі парламенту Швеції, вимагаючи знизити рівень викиду парникових газів в країні. Її «шкільний страйк за клімат» перетворився у громадський рух школярів і студентів по всій планеті.

У 2018-му вона розпочала перший шкільний страйк заради клімату під будівлею парламенту Швеції.

Тунберг стала лауреаткою Міжнародної дитячої премії миру. Також вона отримала найвищу нагороду правозахисної організації Amnesty International. Журнал «Time» назвав Грету однією з 25 найвпливовіших підлітків світу 2018 року. 

У вересні 2019-го шведська екоактивістка приїхала на Генасамблею ООН і під час свого виступу звинуватила світових лідерів у зраді нового покоління через недостатню боротьбу проти зміни клімату.

Поділитись: