Політика / Вибори

Харківська єпархія УПЦ засвідчила вірність Московському патріархату та митрополиту Онуфрію

Харківська єпархія УПЦ
Політика/Вибори/Харківська єпархія УПЦ засвідчила вірність Московському патріархату та митрополиту Онуфрію
Зберегти
Вигляд
Харківська єпархія Української православної церкви засвідчила вірність православній церкві Московського патріархату та його предстоятелю Онуфрію.

«Духовенство, яке зібралося, разом з архієреєм засвідчило вірність канонічній Українській православній церкві та її предстоятелю Блаженному митрополиту Київському та всієї України Онуфрію», — йдеться на сайті Харківської єпархії.

Зазначають, що 1 листопада настоятель УПЦ МП Онуфрій очолив збори настоятелів міських храмів та керівників відділів Харківської єпархії.

Верховний суд розгляне три позови представників Української православної церкви Московського патріархату, які вимагають скасувати процес надання автокефалії Україні.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем. До цього рішення долучилися Білоруська православна церква та власне Російська православна церква закордоном.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ На місіонерській передовій: як православні церкви ділять паству там, де вони в меншості — репортаж

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини