Політика / Вибори

Російська православна церква закордоном розриває відносини з Констатинополем

Русская православная церковь заграницей
Політика/Вибори/Російська православна церква закордоном розриває відносини з Констатинополем
Зберегти
Вигляд
Синод Російської православної церкви закордоном заявив про розірвання відносин із Константинопольським патріархатом.

Синод РПЦ закордоном заявив, що припиняє відносини через визнання недійсними анафем, накладених на главу УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія, визнання Константинополя церквою-матір’ю України, а також через наміри Константинополя надати автокефалію Українській православній церкві,

РПЦ зазначила, що їхнє духовенство відтепер не може служити в Константинопольській церкві або запрошувати служителів Константинополя в храми Російської православної церкви закордоном, вірям не можна причащатися в церквах Константинополя, а РПЦ не буде брати участі в церковних зборах та діалогах, які очолюють священнослужителі Вселенського патріархату.

Рішення буде діяти до тих пір, поки Константинополь «не покається та не відмовиться від введення помилкового і далекого Православ'ю вчення про першість та всеосяжну владу».

На думку Російської православної церкви закордоном, єдиною канонічною церквою в Україні є Українська православна церква Московського патріархату.

Своїм рішенням Російська православна церква закордоном доєдналася до рішення Білоруської православної церкви та власне Російської православної церкви, які голосили про розірвання відносини з Константинополем.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

ЧИТАЙТЕ ЩЕ На місіонерській передовій: як православні церкви ділять паству там, де вони в меншості — репортаж


Пов`язані новини