УКРАЇНА

Газпром направив офіційне повідомлення Нафтогазу про розірвання контрактів

5 березня, 2018 14:41
УКРАЇНА/Газпром направив офіційне повідомлення Нафтогазу про розірвання контрактів
Зберегти
Вигляд
Російська компанія Газпром направила Нафтогаз України офіційне повідомленні про розірвання контрактів на поставку і транзит газу.

Російська компанія Газпром направила Нафтогаз України офіційне повідомленні про розірвання контрактів на поставку і транзит газу.

Про це заявив голова Газпрому Олексій Міллер, передає «Інтерфакс-Україна».

«Стокгольмський арбітражний суд, керуючись подвійними стандартами, прийняв асиметричне рішення щодо контрактів на поставку і транзит газу  Нафтогаз України. Таким чином, рішення Стокгольмського арбітражу суттєво порушило баланс сторін за даним контрактом», — заявив глава Газпрому.

За словами Міллера, Газпром «категорично проти, аби за його рахунок вирішувалися економічні проблеми в Україні».

«У такій ситуації для Газпрому продовження дії цих контрактів є економічно не вигідним і не доцільним. Газпром змушений негайно почати процедуру розірвання цих контрактів в судовому порядку», — заявив Міллер.

Тим часом Нафтогаз України поки не отримав жодних документів від російської компанії.

«Поки ще не можу про це сказати. Вони (Газпром –ред.) не можуть розірвати контракти в односторонньому порядку», — повідомила прес-секретарка Нафтогазу Олена Осмоловська у коментарі Громадському.

За її словами, Газпром для цього рішення повинен так само звернутися в арбітраж.

На питання про те, скільки часу триватиме арбітраж для розірвання контрактів, Осмоловська додала: «Це тривала процедура. Наш останній арбітраж тривав 4 роки…».

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США.  Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

1 березня Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Україна ж заявила, що Газпрому нараховуватиметься пеня за відмову постачати газ.

Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%.

Нафтогаз з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Більше про:
# газ
# Газпром
Пов`язані новини