Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%.

Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%.

Про це повідомила прес-служба НАК Нафтогаз України.

«За минулу добу по усім обласним центрам та найбільшим містам України, споживання скоротилося приблизно на 25 млн куб. м (14%) порівняно з 1 березня», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що такий різкий спад споживання став можливий завдяки «оперативному впровадженню плану реагування українською владою», а також «високому рівню громадянської свідомості українців, які долучилися до акції #прикрути та добровільно зменшили температуру у своїх будинках на один градус».

Згідно з повідомленням, станом на ранок суботи, 3 березня, українська газотранспортна система повністю збалансована і працює в штатному режимі.

«Українці — ви неймовірні! Дякую за вашу допомогу і підтримку», — додав глава НАК Андрій Коболєв.

2 березня прем'єр Гройсман повідомив, що Україні не вистачає десятків мільйонів кубів газу на добу через недотримання російським Газпромом умов поставок за рішення Стокгольмського суду. Також він розкритикував дії Нафтогазу. 

1 березня Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні попри рішення Стокгольмського суду. Такі дії спричинили нестачу ресурсу в українській газотранспортній системі. Україна ж заявила, що Газпрому нараховуватиметься пеня за відмову постачати газ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому

2 березня в Україні запровадили тимчасове обмеження на споживання газу для компаній. Міненерговугілля очікує відновлення планового газопостачання після 5-6 березня. Також з метою економії газу рекомендували призупинити роботу дитячим садкам, школам і вишам. В університеті Шевченка призупинили навчання до 11 березня. Київенерго перейшло в режим економії газу. Нафтогаз закликав українців зменшити температуру в приміщеннях на один градус вдень і на два — вночі.  Крім того президент Порошенко закликав українців економити газ та долучатися до ініціативи «Прикрути».

Водночас, 2 березня, Нафтогаз розпочав закупівлю газу у Польщі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенко: Контракт між Нафтогазом і Газпромом не може розриватись в односторонньому порядку

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу російський Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди. Після цього Газпром повернув Нафтогазу предплату за газ і відмовився постачати його. 2 березня Газпром заявив про намір розірвати контракти з Нафтогазом на транзит газу.

Нафтогаз з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Але згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile