УКРАЇНА

Газпром створить «трибунал» для скасування контрактів з Україною

29 червня, 2018 18:19
УКРАЇНА/Газпром створить «трибунал» для скасування контрактів з Україною
Зберегти
Вигляд
Газпром подав новий позов проти України щодо розірвання контрактів на постачання та транзит газу.

Газпром подав новий позов проти України щодо розірвання контрактів на постачання та транзит газу.

Про це заявив очільник Газпрому Олексій Міллер, повідомляє «РБК-Україна».

Він також заявив, що Газпром «створює трибунал» Стокгольмського арбітражу. За словами Міллера, рішення арбітражу було «асиметричним» та порушувало «баланс інтересів сторін».

Раніше у Газпромі заявили, що Шведський суд відмовив Нафтогазу у задоволенні апеляції. Пізніше в Нафтогазі цю інформацію спростували, зазначивши, що апеляційний суд визнав підґрунтя для апеляції Газпрому безпідставним.

Нагадаємо, Національна акціонерна компанія Нафтогаз звернулась до апеляційного суду Швеції, який розглядає оскарження рішення Стокгольмського арбітражу.

14 червня стало відомо, що Газпром домігся призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу у справі проти Нафтогазу.

Російський газовий монополіст подав апеляцію в суд округа Свеа, Швеція наприкінці березня 2018 року. Пізніше в Газпромі повідомляли, що не виплачуватимуть компенсацію Нафтогазу доти, доки не отримають рішення цього апеляційного суду.

Нагадаємо, що Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярди доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярди доларів.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу 2,56 мільярди, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

Відповідно до рішення Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. 

Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 мільйонів кубічних метрів або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам і ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Пов`язані новини