Генасамблея ООН прийняла резолюцію із закликом відмовитися від визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.

Генасамблея ООН прийняла резолюцію із закликом відмовитися від визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.

На голосуванні документ підтримали 128 країн, дев'ять виступили проти, а 35 утрималися. Україна серед тих країн, які просто оминули голосування щодо Єрусалима.

Зазначимо, що напередодні Трамп сказав, що позбавить допомоги союзників, які проголосують проти. 

Зазначається, що у проекті резолюції міститься заклик відмовитися від визнання Єрусалиму як ізраїльської столиці, проте не міститься згадка Сполучених Штатів.

Раніше повідомлялося, що Генасамблея ООН скликає надзвичайну сесію через статус Єрусалима.

Раніше Сполучені Штати ветували резолюцію ООН, яка вимагала від президента Дональда Трампа скасувати його рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю.

Трамп одноосібно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю 6 грудня. Також він заявив про намір перенести посольство США в Ізраїлі до Єрусалима, яке наразі розташоване у Тель-Авіві. 

Це сталося на тлі масового заселення ізраїльтянами палестинських територій поблизу міста-святині трьох релігій. Мусульманські держави закликали визнати Східний Єрусалим окупованою столицею Палестини.

Дії Трампа суперечать Резолюціям ООН, згідно з якими східна частина міста — це окупована Ізраїлем територія. Тому Радбез ООН не підтримав рішення Трампа про перенесення столиці Ізраїлю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єрусалим Трампа: крок у бік миру чи стрибок до прірви війни?

Поділитись: