Політика

США ветували резолюцію ООН про статус Єрусалима

18 грудня, 2017 21:27
Політика/США ветували резолюцію ООН про статус Єрусалима
Зберегти
Вигляд
Сполучені Штати ветували резолюцію ООН, яка вимагала від президента Дональда Трампа скасувати його рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю.

Сполучені Штати ветували резолюцію ООН, яка вимагала від президента Дональда Трампа скасувати його рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю.

Про це повідомляє Reuters. 

Резолюція Ради Безпеки ООН, запропонована Єгиптом, була схвалена 14 іншими членами Ради, серез яких і Україна.

Арабські країни були готові до такого рішення США, зазначає видання, але прагнули продемонструвати, що країни по всьому світу, включаючи деяких союзників США, таких як Британія, Франція і Японія, не схвалюють дії Трампа.

Трамп одноосібно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю 6 грудня. Також він заявив про намір перенести посольство США в Ізраїлі до Єрусалима, яке наразі розташоване у Тель-Авіві. 

Це сталося на тлі масового заселення ізраїльтянами палестинських територій поблизу міста-святині трьох релігій. Мусульманські держави закликали визнати Східний Єрусалим окупованою столицею Палестини.

Дії Трампа суперечать Резолюціям ООН, згідно з якими східна частина міста — це окупована Ізраїлем територія. Тому Радбез ООН не підтримав рішення Трампа про перенесення столиці Ізраїлю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єрусалим Трампа: крок у бік миру чи стрибок до прірви війни?

Пов`язані новини