Генеральна прокуратура ініціювала досудове розслідування щодо колишніх чиновників Луганщини та народного депутата, яких підозрюють в особливо тяжких кримінальних правопорушеннях 2014 року разом з екс-регіоналом Олександром Єфремовим.

Генеральна прокуратура ініціювала досудове розслідування щодо колишніх чиновників Луганщини та народного депутата, яких підозрюють в особливо тяжких кримінальних правопорушеннях 2014 року разом з екс-регіоналом Олександром Єфремовим.

Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури.

Генпрокуратура заявляє, що під час досудового розслідування зібрано достатньо належних доказів для спеціального досудового розслідування щодо народного депутата України VII скликання Сергія Горохова та колишніх голови Луганської обласної ради Валерія Голенка, його першого заступника Євгена Харіна, Луганського міського голови Сергія Кравченка та його першого заступника Маноліса Пілавова.

Гепрокуратура передала клопотання до Печерського районного суду м. Києва 20 липня.

Зазначимо, що підозрювані Горохов, Голенко, Харін, Кравченко та  Пілавов перебувають в розшуку, проведення якого доручено співробітникам Служби безпеки України.

30 липня 2016 року Єфремова затримали в аеропорту «Бориспіль» з квитком на Відень. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа екс-регіонала Єфремова: 7 головних фактів.

Єфремова звинувачують у створенні так званої «ЛНР», її фінансуванні, державній зраді, сепаратизмі та сприянні захопленню  адміністративних будівель. 

Єфремова також підозрюють у керуванні незаконним голосуванням у Верховній Раді 16 січня 2014 року за так звані «диктаторські закони», а також за нанесення збитків державі (його компанії вигравали тендери за завищеними цінами у державного «Луганськвугілля». За «диктаторські закони» – у Єфремова окремий судовий процес, як і за «Луганськвугілля», за ці статті його затримували в 2015 році, але випустили під заставу у 3,6 мільйонів гривень, які вніс соратник Борис Колесніков.

Ще одну справу проти Єфремова — за розпалювання міжнаціональної ворожнечі проти Єфремова ГПУ закрила через відсутність складу злочину. Єфремов якось у суді казав, що не пам’ятає, скільки проти нього порушено справ.

Зауважимо, що Генеральна прокуратура затримувала Єфремова за одними статтями (корупційними), а судить за іншими (сепаратизм, держзрада).

6 березня 2018 року суд залишив під вартою екс-регіонала Єфремова ще на два місяці.

У квітні Старобільський районний суд Луганської області продовжив  термін дії запобіжного заходу екс-депутату від «Партії регіонів» Олександру Єфремову ще на 2 місяці до 24 червня включно.

Також у суді Старобільська Луганської області допитали народного депутата Олега Ляшка у справі екс-регіонала Олександра Єфремова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я не мавпа, на людей не кидаюсь» — репортаж із суду над екс-регіоналом Єфремовим.

8 травня Deutsche Welle повідомило, що на пов'язані з екс-регіоналом Олександром Єфремовим рахунки у Швейцарії з 2006 року надійшли 33 мільйони швейцарських франків.

/Ольга Кириленко

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile