Арештований в Україні за підозрою у держзраді головред «РИА Новости Украина» Кирило Вишинський не потрапив у список на обмін з боку України, оскільки ні бойовики, ні Росія не пропонували його звільняти на офіційному рівні.

Арештований в Україні за підозрою у держзраді головред «РИА Новости Украина» Кирило Вишинський не потрапив у список на обмін з боку України, оскільки ні бойовики, ні Росія не пропонували його звільняти на офіційному рівні.

Про це повідомила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

«Ми оприлюднили списки осіб, яких регулярно включають у свої вимоги бойовики. Прізвища інших росіян, у тому числі Вишинського, ніколи не називалися ані представниками бойовиків, ані росіянами, ані в Мінську, ані в інших форматах, як пропозицію», — пояснила вона.

«Тому наразі ми оприлюднили список 23, аж ніяк не бойовиків, а саме Росії, в обмін на звільнення політв‘язнів Кремля», — додала вона.

Раніше представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко вперше озвучила прізвища всіх 23 росіян, засуджених або арештованих в Україні, яких Київ готовий обміняти на 23 українських політв’язні.

У РФ 2 липня також заявили, що політв'язень Олег Сенцов, який голодує у Росії вже 50-ий день, може бути включений у списки на обмін.

Кирила Вишинського затримали у Києві вранці 15 травня після  обшуків в офісі «РИА Новости», а згодом доправили у Херсон на засідання суду. Його підозрюють у державній зраді.

17 травня 2018 року головреда «РИА Новости» Вишинського взяли під варту на два місяці без права внесення застави. Москва вимагає звільнити Вишинського.

1 червня головред «РИА Новости» заявив про відмову від українського громадянства. Путін зі свого боку назвав  «безпрецедентною» ситуацію із затриманням Вишинського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Російський паспорт і медаль «За повернення Криму»: що відомо про затриманого головреда «РИА Новости».

Меркель пообіцяла обговорити з Порошенком арешт головреда «РИА Новости» Вишинського.

Омбудсмен РФ Москалькова планує 23 червня відвідати головреда «РИА Новости» Вишинського.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile