УКРАЇНА

Голова Нацбанку про місію МВФ: Переговори тривають, питань до НБУ немає

26 вересня, 2018 12:22
УКРАЇНА/Голова Нацбанку про місію МВФ: Переговори тривають, питань до НБУ немає
Зберегти
Вигляд
Очільник Національного банку України Яків Смолій повідомив, що налаштований оптимістично щодо відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом та залучення нового траншу фінансування.

Очільник Національного банку України Яків Смолій повідомив, що налаштований оптимістично щодо відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом та залучення нового траншу фінансування.

Про це Смолій заявив під час зустрічі з топ-менеджерами найбільших українських банків, передає прес-служба НБУ.

«Переговори тривають. Питань до Національного банку немає, чекаємо на необхідні кроки — приведення тарифів на газ до ринкового рівня, а також на остаточне врегулювання окремих питань державного бюджету. Ми налаштовані оптимістично», — повідомив Смолій.

Зазначимо, що напередодні видання «Економічна правда» повідомило, що український уряд намагається достроково припинити програму співпраці з МВФ та розпочати нову — короткострокову та з меншими обсягами фінансування.

Нагадаємо, що за результатами перебування місії МВФ в Україні домовленості про виділення коштів фонду ані у рамках старої, ані у рамках нової програми досягнуто не було.

Раніше очільник Нафтогазу Андрій Коболєв повідомляв, що уряд та МВФ домовились про поступове підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня. Саме це питання є ключовою умовою надання фондом коштів Україні.

Зазначимо, що напередодні у Нафтогазі вчергове повідомили про підвищення цін на газ для промисловості на майже 10%. Наразі вартість газу для промислових споживачів перевищує вартість газу для населення у 2,4 рази.

Нагадаємо, що 5 транш у програмі EFF розміром майже 2 мільярди доларів необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Напередодні уряд відклав рішення про підвищення цін на газ для населення до жовтня 2018 року. При цьому, уже дав доручення Мінфіну розпочати технічну підготовку до отримання траншу МВФ

Більше про:
# транш
# МВФ
Пов`язані новини