Голова Ради при Президентові Росії з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайло Федотов заявив, що український політв'язень Олег Сенцов написав заяву про припинення голодування в присутності адвокатів.

ОНОВЛЕННЯ: Олег Сенцов написав листа, в якому повідомив, що припиняє голодування з 6 жовтня. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля він тримав 145 днів. 

Голова Ради при президентові Росії з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайло Федотов 5 жовтня заявив, що український політв'язень Олег Сенцов написав заяву про припинення голодування в присутності адвокатів.

Федотов зазначив, що його про це повідомило керівництво Федеральної служби виконання покарань зранку 5 жовтня, передає «Інтерфакс».

«Керівництво Федеральної служби виконання покарань мене сьогодні зранку поінформувало про те, що Олег Сенцов написав заяву про припинення голодування. Він цю заяву написав у присутності адвокатів», — сказав Федотов.

Він додав, що боротьба за свої права — «свята справа», але «зовсім необов'язково ставити задля цього під загрозу своє життя і здоров'я».

«Я не могу це не вітати, вважаю, що це дуже правильне, дуже розумне рішення. Боротьба за свої права — це свята справа, але не обов'язково ставити для цього під загрозу своє життя і здоров'я», — сказав голова ради.

Також о 11:48 на офіційному сайті Федеральної служби виконання покарань в Ямало-Ненецькому окрузі повідомили, що Олег Сенцов письмово погодився на прийом їжі.

«Засуджений письмово погодився на прийом їжі, у зв'язку з цим провели консультацію з кращими московськими дієтологами з розробки для нього найбільш оптимального меню. Меню охоплює весь необхідний раціон продуктів, який дозволить Олегу Сенцову без ускладнень вийти зі стану тривалої відмови від повноцінного харчування», — повідомили у службі.

Зранку 5 жовтня у Федеральній службі виконання покарань заявили, що український політв'язень Олег Сенцов припинив голодування.

Заступник директора Федеральної служби виконання покарань Росії генерал-лейтенант Валерій Максименко пловідомив, що «кращі дієтологи Москви розробили для Сенцова спеціальну дієту для виведення з голодування». Максименко заявив, що політв'язень припинив голодування 5 жовтня, передає «Дождь». Водночас виданню «МБХ-Медиа» він повідомив, що Сенцов припинив голодування тиждень тому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня

10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті. Вона також оприлюднила фрагмент листа від Олега Сенцова, у якому він повідомив, що не вірить у повернення до України. Попри це, він заявив, що не буде припиняти голодування.

Адвокат Сенцова Дмитро Дінзе повідомив Громадському, що стан українського режисера стабільний, хоча співробітники російської колонії стурбовані його здоров’ям. Сенцова намагаються «переломити», аби той припинив голодування, зазначив адвокат. Дінзе наголосив, що це не можна назвати тиском, однак це схоже на монотонні вмовляння, які відбуваються щодня.

Раніше президент України Петро Порошенко назвав Сенцова символом нескореності для всього світу, вітаючи громадян з Днем українського кіно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За Сенцовим треба відправляти медичний літак — сестра

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбувся в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: