Меркель має на власні очі побачити, що Україна де-факто в стані війни — посол
Під часмайбутнього візитувУкраїну, запланованого налистопад, канцлерка Німеччини Ангела Меркель має навласні очі побачити, щоУкраїна де—факто встані війни йтимчасово втратила території насході таКрим.
Під час майбутнього візиту в Україну, запланованого на листопад, канцлерка Німеччини Ангела Меркель має на власні очі побачити, що Україна де-факто в стані війни й тимчасово втратила території на сході та Крим.
Про це в інтерв’ю Громадському повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник.
«Цього разу Меркель має на власні очі побачити, що Україна де-факто в стані війни й тимчасово втратила території на сході та Крим. Але є інше обличчя України — квітучої, тої, що змогла зміцнитися. До речі, і завдяки Мінським домовленостям, перемир’ю. України, яка розвивається економічно, і виграє від цього, як виграє і німецька економіка», — зазначив Мельник.
Головною темою майбутнього візиту будуть відносини Німеччини з Україною. Крім того, обговорюватимуть Мінські переговори та Нормандський формат.
«Ми плануємо, що в центрі візиту буде не стільки Мінськ і Нормандський формат, який особисто канцлерка веде вже тривалий час, а відносини Німеччини з Україною. А вони не завжди опиняються в центрі уваги. Адже Мінськ — це як хрест, який канцлерка несе, який вона ніколи не кине, в цьому ми стовідсотково впевнені», — розповів Мельник.
Як відомо, за останні три з половиною роки Порошенко 12 разів був у Німеччині, канцлерка востаннє була в Україні напередодні Мінських домовленостей, тобто в лютому 2015 року. А останній офіційний її візит до Києва відбувся 4 роки тому, у серпні 2014 року.
За словами посла, майбутній візит канцлерки — це, насамперед, знак солідарності й підтримки держави, народу, а також визнання того, що Україна зробила за останні чотири роки після Майдану.
Він також розповів, що Меркель важливо поспілкуватися з німецьким бізнесом в Україні, «побачити Україну, вдячну за те, що Німеччина робила для нас». Зокрема, йдеться про лікування поранених на Донбасі військових — це 116 українців, які досі проходять реабілітацію в Німеччині.
«Сподіваюся, що вона побачиться з тими, кого ми в Німеччині зустрічали, коли їх на ношах виносили з літака, а додому вони поверталися іноді й без милиць», — додав посол.
Він також висловив сподівання, що це буде не одноденний візит.
«Меркель зможе побачити Україну, де є німецька меншина. Це близько 32 тисяч етнічних німців. Хай невелику, але за останні 2 роки ми створили окрему міжурядову комісію, яка опікується питаннями цієї меншини. Зрештою, вона побачить, що й німецька мова є чимось особливим. Україна на 5 місці у світі за кількістю тих, хто вивчає німецьку мову. І якщо канцлерка це побачить, — а ми працюємо, щоб це був не одноденний візит — в неї буде певне відчуття задоволення, що зусилля докладені нею, урядом і німецьким суспільством недаремні. А Україна за цей час стала цікавішою, міцнішою, самовпевненішою країною, з якою хочеться мати справу», — резюмував Мельник.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Мінськ — це хрест, який несе Меркель і який вона не кине» — інтерв'ю з послом України в Німеччині
Наприкінці серпня Порошенко заявив, що Меркель здійснить робочий візит в Україну на початку листопада.
Раніше Канцлерка Німеччини Ангела Меркель та президент США Дональд Трамп обговорили ситуацію в Україні під час телефонної розмови.
Порошенко та Меркель домовилися продовжувати консультації у «нормандському форматі» щодо місії ООН на Донбасі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про що говорили Меркель та Путін на зустрічі 18 серпня
Порошенко говорив телефоном з Меркель 16 серпня — напередодні її зустрічі з Путіним. Президент України просив канцлерку поговорити з Путіним про звільнення політв'язня Сенцова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що змінила для Путіна зустріч з Меркель?
- Поділитися: