УКРАЇНА

ГПУ розслідуватиме можливу помилкову екстрадицію росіянина Тумгоєва

6 жовтня, 2018 19:26
УКРАЇНА/ГПУ розслідуватиме можливу помилкову екстрадицію росіянина Тумгоєва
Зберегти
Вигляд
Генеральна прокуратура порушила справу про службову недбалість та розслідуватиме ймовірно помилкову екстрадицію росіянина Тимура Тумгоєва.

Генеральна прокуратура порушила справу про службову недбалість та розслідуватиме ймовірно помилкову екстрадицію росіянина Тимура Тумгоєва.

Про це повідомила речниця генпрокурора Лариса Сарган.

У межах справи перевірять можливо допущену помилку з боку Генпрокуратури, Служби безпеки, Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби — усіх відомств, які певним чином причетні до екстрадиції іноземного громадянина.

Генпрокурор Луценко зустрівся з командиром батальйону Української добровольчої армії Андрієм Червнем та командиром батальйону імені шейха Мансура Муслімом Чеберлоєвським. Саме вони виступали проти екстрадиції Тумгоєва, посилаючись на те, що він воював на Донбасі. Водночас правоохоронці не мали інформації про участь Тумгоєва в бойових діях.

«Якщо в результаті розслідування буде встановлено, що Т.Тумгоєв захищав Україну на Донбасі, то той, хто знав і приховав даний факт під час екстрадиційної перевірки, має бути покараний в рамках кримінального провадження», — заявив Луценко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Україна видала ФСБ росіянина Тумгоєва: що відомо

13 вересня прес-секретар ГПУ Андрій Лисенко повідомив, що Україна екстрадувала Росії громадянина Російської Федерації Тимура Тумгоєва з дотриманням «вимог чинного національного законодавства та міжнародних договорів».

У Росії Тумгоєва обвинувачують у тому, що він брав участь в бойових діях у Сирії в складі одного з формувань угруповання «Ісламська держава».

Удень 17 вересня представники націоналістичних організацій влаштували акцію під будівлею ГПУ у зв’язку з екстрадицією до Росії Тимура Тумгоева.  Між силовиками та представниками націоналістичних рухів сталися сутички.

Глава ГПУ заявив, що Європейський суд із прав людини відмовив адвокатам Тумгоєва у зупинці його екстрадиції ще у 2016 році.

Генпрокурор Юрій Луценко під час брифінгу в Києві заявив, що немає ніяких доказів участі Тимура Тумгоєва в бойових діях на Донбасі на боці України. Добровольці ж заявляють, що видворений до РФ росіянин Тумгоєв воював на Донбасі.

Заступник генпрокурора Євген Єнін заявив, що за останні 4 роки Росія видала Україні понад 90 правопорушників.

 

Пов`язані новини