Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Фонду держмайна та деяким іншим установам у якнайшвидші терміни вирішити питання про розміщення Вищого антикорупційного суду та апеляційної палати.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Фонду держмайна та деяким іншим установам у якнайшвидші терміни вирішити питання про розміщення Вищого антикорупційного суду та апеляційної палати.

Про це повідомляє прес-служба уряду.

«Закони ухвалені. Потрібно ухвалити всі рішення для запуску роботи Антикорупційного суду. Розпочинаються процедури набору суддів, розміщення. І є речі, які ми маємо зробити для забезпечення потреб — приміщення, фінансування, охорона», — сказав Володимир Гройсман.

Крім цього, Кабмін доручив Мінфіну внести у проекти бюджету на наступні роки видатки на функціонування Антикорупційного суду, адже на цей рік кошти на суд були передбачені.

Знайти відповідні приміщення для суду та апеляційної палати, Гройсман доручив Фонду держмайна та Мінеконміки.

«Даю вам один місяць на визначення приміщення. Також даю доручення МЗС розпочати консультації з міжнародними організаціями щодо пошуку незалежних експертів. Завдання — забезпечити все до моменту, коли суд розпочне роботу», — додав прем’єр.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

12 липня Рада схвалила правки до закону про Антикорупційний суд, на яких наполягали в МВФ.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

21 червня Верховна Рада України ухвалила закон про створення Вищого антикорупційного суду України. За відповідне рішення проголосувало 265 народних депутатів.

14 червня Порошенко спрямував закон про утворення Антикорупційного суду до Вищої ради правосуддя. 18 червня Вища рада правосуддя підтримала проект закону.

19 червня президент України вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект про створення Антикорупційного суду.

Також президент Порошенко заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати у 2018 році.

Поділитись: